Kolarstwo szosowe – Giro Rosa: Niewiadoma trzecia na ostatnim etapie!

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na ostatnim etapie Giro Rosa. Etap wygrała Amerykanka Megan Guarnier, a cały wyścig Holenderka Anna ven der Breggen. Nieiadoma w klasyfikacji końcowej była szósta. 

Ostatni odcinek najważniejszego etapowego wyścigu kobiet liczył 124 kilometry i rozgrywał się wokół Neapolu. Był generalnie płaski, ale na ostatnich kilometrach zawodniczki miały do przejechania górską premię, położoną na zboczu Wezuwiusza.

W pierwszej części etapu z przodu jechało osiem kolarek, wśród których były dwie Polki – Małgorzata Jasińska i Anna Plichta. Mimo zgodnej współpracy ucieczka nie powiodła się i przed finałowym podjazdem okazję do ataku miały te, które w całym wyścigu odgrywały główne role – wśród nich Niewiadoma, van der Breggen, Annemiek van Vleuten, Elisa Longo Borghini i Megan Gaurnier.

Finiszową rozgrywkę najlepiej rozegrała Guarnier, wyprzedzając i Amandę Spratt. Jako trzecia linię mety przecięła Katarzyna Niwiadoma, pieczętując swój znakomity występ w Giro Rosa. Wyścig wygrała ta, która ten rok ma więcej niż znakomity, Holenderka Anna van der Breggen. Nasza najlepsza zawodniczka ostatecznie sklasyfikowana została na szóstym miejscu.

Wyniki 10. etapu:
1. Megan Gaurnier (USA)
2. Amanda Spratt (Australia)
3. Katarzyna Niewiadoma (Polska)
4. Annemiek van Vleuten (Holandia)
5. Anna ven der Breggen (Holandia)
6. Elisa Longo Borghini (Włochy)
… 80. Małgorzata Jasińska, 126. Anna Plichta

Klasyfikacja końcowa:
1. Anna ven der Breggen (Holandia)
2. Elisa Longo Borghini (Włochy)
3. Annemiek van Vleuten (Holandia)
4. Megan Gaurnier (USA)
5. Amanda Spratt (Australia)
6. Katarzyna Niewiadoma (Polska)
… 34. Małgorzata Jasińska
… 68. Anna Plichta

Bartosz Szafran4914 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password