Kolarstwo szosowe – Giro Rosa: Trzecie miejsce Eugenii Bujak!

Eugenia Bujak zajęła trzecie miejsce na 7. etapie Giro Rosa. Polka jechała w ucieczce z jedenastoma innymi zawodniczkami, wśród których najlepsza była Hiszpanka Shelya Gutierrez.

Etap pagórkowaty z jedną premią górską z Isernii do Baronissi o długości 142 kilometrów był dobrą okazją dla ucieczek. Na taką akcję zdecydowało się 12 zawodniczek, wśród nich Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Na podjeździe zaatakowały zawodniczki z czołówki klasyfikacji generalnej, w tym liderka Anna van der Breggen i Katarzyna Niewiadoma.

Ucieczka powiększała przewagę, a najlepsze zawodniczki klasyfikacji generalnej odpuściły odjazd. Na finiszu z ucieczki najlepsza okazała się Hiszpanka z Cylance Pro Cycling Sheyla Gutierrez. Druga finiszowała Włoszka Soraya Paladin, a trzecia Eugenia Bujak. Jest to jeden z największych sukcesów reprezentantki Polski. Dotychczas Bujak wygrała GP de Plouay-Bretagne, była druga w Festival Elsy Jacobs i wygrała 2 etapy La Route de France.

Faworytki wyścigu przyjechały razem. Liderką wciąż jest Anna van der Breggen, druga jest Elisa Longo Borghini, a trzecia Annemiek van Vleuten. Katarzyna Niewiadoma zajmuje 6. miejsce. Przed zawodniczkami jeszcze 3 etapy.

Wyniki 7. etapu:

1.Sheyla Gutierrez (Hiszpania, Cylance Pro Cycling)
2. Soraya Palladin (Włochy, Ale Cipollini)
3. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)
4. Alexis Ryan (Niemcy, Canyon SRAM Racing)
5. Lauren Kitchen (Australia, WM3 Energie)
6. Sabrina Stultiens (Holandia, Team Sunweb)
7. Alison Jackson (Kanada, BePink Cogeas)
8. Tatiana Guderzo (Włochy, Lensworld-Kouta)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password