Kolarstwo szosowe – Giro Rosa: Upadek Katarzyny Niewiadomej!

Piątym etapem Giro d’Italia kobiet była blisko 13-kilometrowa czasówka z podjazdem o maksymalnym nachyleniu 30%. Niestety, na zjeździe upadła Katarzyna Niewiadoma, który straciła dużo czasu, ale mimo to była siódma. Wygrała Holenderka Annemiek van Vleuten.

Trasa czasówki nie była długa, gdyż liczyła 12,7 kilometra i była wymagająca. Największą trudnością był podjazd o maksymalnym nachyleniu 30%. Był także zjazd, na którym niestety przewróciła się Katarzyna Niewiadoma. Mimo to Polka uzyskała 7. wynik przegrywając ze zwyciężczynią o 2 minuty i 3 sekundy.

Wygrała Annemiek van Vleuten, która wczoraj poniosła straty. Dzisiaj zawodniczka Orica Scott osiągnęła rezultat 25:29. Na pozycji liderki utrzymała się Anna van der Breggen, która była druga ze stratą 41 sekund. Trzecia była Elisa Longo Borghini, który straciła minutę i 15 sekund.

W klasyfikacji generalnej van der Breggen ma minutę przewagi nad Borghini. Van Vleuten traci minutę i 36 sekund. Katarzyna Niewiadoma ze stratą 3 minut i 59 sekund zajmuje nadal 6. miejsce.

Wyniki czasówki:

1.Annemiek van Vleuten (Holandia, Orica Scott)
2. Anna van der Breggen (Holandia, Boels Dolmans)
3. Elisa Longo Borghini (Włochy, Wiggle High5)
4. Amanda Spratt (Australia, Orica Scott)
5. Megan Guarnier (Stany Zjednoczone, Boels Dolmans)
6. Arlenis Sierra (Kuba, Astana)
7. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie)

43. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password