Kolarstwo szosowe – GP Bruno Beghelli: Zwycięstwo Hosking, Pawłowska ośma

Panie kolejny dzień ścigały się we Włoszech. Gran Premio Bruno Beghelli po finiszu z peletonu wygrała Australijka Chloe Hosking, na 8. miejscu finiszowała Katarzyna Pawłowska.

Wyścig rozgrywany był po raz pierwszy w historii. Na prawie 80-kilometrową trasę składało się sześć rund, na każde zlokalizowany był podjazd pod Zappolino. Na starcie stanęło 6 reprezentantek Polski na czele z Katarzyną Pawłowską oraz jeżdżące w zagranicznych grupach ósma zawodniczka rozgrywanego dzień wcześniej Giro dell’Emilia Katarzyna Niewiadoma oraz Eugenia Bujak, Anna Plichta i Małgorzata Jasińska.

Na trasie wyścigu aktywna była Katarzyna Niewiadoma, która zaatakowała wspólnie z Holenderką Annemiek Van Vleuten i Ashleigh Moolman z RPA. Peleton dogonił jednak uciekającą trójkę. Na atak zdecydowała się jeszcze reprezentantka Australii Sarah Roy, która została złapany przez grupę zasadniczą 5 kilometrów przed metą.

Finisz z peletonu stał się faktem. Wygrała Australijka Chloe Hosking z grupy Wiggle High5. Na podium znalazły się również Holenderka Marianne Vos (Raboliv) i Barbara Guarischi (Canyon Sram). Najlepsza z Polek Katarzyna Pawłowska zajęła 8. lokatę, w czołówce przyjechała także Eugenia Bujak, która uplasowała się na 19. pozycji.

Wyniki:

1. Chloe Hosking (Australia) Wiggle High5 1:59:38
2. Marianne Vos (Holandia) Raboliv tsc.
3. Barbara Guarischi (Włochy) Canyon Sram
4. Arianna Fidanza (Włochy) Vto Veneto
5. Emilia Fahlin (Szwecja) Ale Cipollini
6. Rasa Leleivyte (Litwa) Aromitalia-Vaiano
7. Joelle Numainville (Kanada) Cervelo Pro Cycling
8. Katarzyna Pawłowska
9. Maria Giullia Confalonieri (Włochy)
10. Lotte Kopecky (Belgia)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password