Kolarstwo szosowe – GP Bruno Beghelli: Zwycięstwo Hosking, Pawłowska ośma

Panie kolejny dzień ścigały się we Włoszech. Gran Premio Bruno Beghelli po finiszu z peletonu wygrała Australijka Chloe Hosking, na 8. miejscu finiszowała Katarzyna Pawłowska.

Wyścig rozgrywany był po raz pierwszy w historii. Na prawie 80-kilometrową trasę składało się sześć rund, na każde zlokalizowany był podjazd pod Zappolino. Na starcie stanęło 6 reprezentantek Polski na czele z Katarzyną Pawłowską oraz jeżdżące w zagranicznych grupach ósma zawodniczka rozgrywanego dzień wcześniej Giro dell’Emilia Katarzyna Niewiadoma oraz Eugenia Bujak, Anna Plichta i Małgorzata Jasińska.

Na trasie wyścigu aktywna była Katarzyna Niewiadoma, która zaatakowała wspólnie z Holenderką Annemiek Van Vleuten i Ashleigh Moolman z RPA. Peleton dogonił jednak uciekającą trójkę. Na atak zdecydowała się jeszcze reprezentantka Australii Sarah Roy, która została złapany przez grupę zasadniczą 5 kilometrów przed metą.

Finisz z peletonu stał się faktem. Wygrała Australijka Chloe Hosking z grupy Wiggle High5. Na podium znalazły się również Holenderka Marianne Vos (Raboliv) i Barbara Guarischi (Canyon Sram). Najlepsza z Polek Katarzyna Pawłowska zajęła 8. lokatę, w czołówce przyjechała także Eugenia Bujak, która uplasowała się na 19. pozycji.

Wyniki:

1. Chloe Hosking (Australia) Wiggle High5 1:59:38
2. Marianne Vos (Holandia) Raboliv tsc.
3. Barbara Guarischi (Włochy) Canyon Sram
4. Arianna Fidanza (Włochy) Vto Veneto
5. Emilia Fahlin (Szwecja) Ale Cipollini
6. Rasa Leleivyte (Litwa) Aromitalia-Vaiano
7. Joelle Numainville (Kanada) Cervelo Pro Cycling
8. Katarzyna Pawłowska
9. Maria Giullia Confalonieri (Włochy)
10. Lotte Kopecky (Belgia)