Kolarstwo szosowe – GP Cycliste de Quebec: Sagan z setnym zwycięstwem w karierze

Peter Sagan z grupy Bora – Hansgrohe wygrał wyścig GP Cycliste de Quebec. Słowak odniósł setne zwycięstwo w swojej profesjonalnej karierze. 

Kolarze mieli do pokonania 16 okrążeń po 12,6 kilometra z krótkimi, ostrymi podjazdami na ostatnich 4 km. Tuż po starcie na atak zdecydowało się 4 zawodników: Tosh Van der Sande (Lotto-Soudal), Baptiste Planckaert (Team Katusha – Alpecin), Tyler Williams (Israel Cycling Academy) i Pier-André Côté (Team Canada). Ich przewaga maksymalnie wynosiła ponad 9 minut. Jak można było się spodziewać peleton z czasem zwiększył tempo i różnica stopniowo zaczęła maleć. Ostatni z uciekinerów Planckaert został doścignięty 15 kilometrów przed metą.

Od tego momentu mieliśmy kilka pojedynczych ataków z głównej grupy. Nikomu jednak nie udało się odjechać na dłużej. Na ostatnim kilometrze na szarżę zdecydował się Rigoberto Uran (Cannondale Pro Cycling). Kolumbijczyk został momentalnie doścignięty. Na ostatnich metrach wielką moc pokazał Peter Sagan, który nie dał szans swoim rywalom i pewnie wygrał w GP Cycliste de Quebec.

Tak prezentują się niesamowite statystyki Petera Sagana

Klasyfikacja:

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password