Kolarstwo szosowe – Liege-Bastogne-Liege: Niewiadoma znowu trzecia, ardeński hat-trick dla mistrzyni olimpijskiej

Po raz pierwszy w historii odbył się wyścig Liege-Bastogne-Liege kobiet. Wygrała Anna van der Breggen. Druga była inna zawodniczka Boels Dolmans Cycling Team Elizabeth Deignan. Po raz kolejny trzecie miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma.

Po raz pierwszy w historii odbył się wyścig Liege-Bastogne-Liege kobiet. Panie miały do pokonania 135,5 kilometra, na których umiejscowionych były 4 podjazdy. Tempo wyścigu było mocne i peleton nie pozwolił na ucieczki.

Na przedostatniej wspinaczki, czyli pod Cote de la Roche-aux-Faucons zaatakowała Katarzyna Niewiadoma. Do Polki doskoczyły Anną Van der Breggen, Elizabeth Deignan (Boels-Dolmans), Elisą Longo Borghini (Wiggle High5) i Ashleigh Moolman (Cervelo-Bigla).

Zawodniczki w tej stawce dojechały do finałowego Cote de la Saint-Nicolas. Tam zaatakowała mistrzyni olimpijska Van Der Breggen. Holenderka uzyskała na tyle dużą przewagę, że samotnie dojechała do mety. Zawodniczka Boels Dolmans Cycling Team wygrała wcześniej Amstel Gold Race i Walońską Strzałę, czyli sięgnęła po zwycięstwo we wszystkich wyścigach w Ardenach.

Batalię o drugie miejsce stoczyły Niewiadoma i Deignan. Rywalizację tą wygrała reprezentantka Wielkiej Brytanii. Deignan jest koleżanką klubową Anny van der Breggen i w poprzednich ardeńskich klasykach była druga.

Katarzyna Niewiadoma we Tryptyku Ardeńskim musiały uznać wyższość tylko Van der Breggen i Deignan. Ostatnie wyścigi pokazują, że polska kolarka jest w wysokiej formie. W Liege-Bastogne-Liege startowały także inne Polki. Agnieszka Skalniak była 42., Eugenia Bujak 69., a Małgorzata Jasińska 86.

Wyniki wyścigu:

1. Anna van der Breggen Holandia Boels Dolmans Cycling Team 3:42:17
2. Elizabeth Deignan Wielka Brytania Boels Dolmans Cycling Team + 0:17
3. Katarzyna Niewiadoma Polska WM3 Energie + 0:19
4. Ellen van Dijk Holandia Team Sunweb + 0:31
5. Annemiek van Vleuten Holandia Orica-Scott tsc.
42. Agnieszka Skalniak Polska Astana Women’s Team + 8:00
69. Eugenia Bujak Polska BTC City Ljublana + 9:44
86. Małgorzata Jasińska Polska Cylance Pro Cycling + 9:44

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password