Kolarstwo szosowe – ME: Maciej Bodnar wicemistrzem Europy!

Dzisiejsza jazda na czas elity była naszą największą okazją na zdobycie medalu na kolarskich mistrzostwach Europy. Srebrny medal zdobył Maciej Bodnar, który przegrał tylko z Victorem Campenaertsem z Belgii.

Na każdym z punktów pomiaru Maciej Bodnar był w ścisłej czołówce. Zajmował on 5., 2. i 3. Jego najgroźniejszymi rywalami okazali się Ryan Mullen i Victor Campenaerts. Irlandczyk długo miał najlepszy czas na linii mety. Jednak wynikiem 53:15 Bodnar zepchnął Mullena na 2. miejsce. Polak czekał tylko na Belga Campenaertsa. Ostatecznie belgijski kolarz wyprzedził reprezentanta Polski o 3 sekundy i został mistrzem Europy. Maciej Bodnar był blisko złota, ale musiał zadowolić się srebrnym medalem. Marcin Białobłocki z wynikiem 55:10 zajął 12. miejsce pomimo bardzo słabego początku czasówki.

Z samego rana rozegrano czasówkę elity kobiet. O dobry wynik postarały się Eugenia Bujak i Katarzyna Pawłowska. Bujak zajęła 6. miejsce z czasem 42:47, a Pawłowska 7. z wynikiem 42:56. Do zwycięstwa reprezentantkom Polski zabrakło ponad 2 minuty, a do podium ponad minutę. Trzy z czterech pierwszych miejsc należało do Holenderek. Wygrała Ellen van Dijk, która pokonała trasę w czasie 40:33. Druga była Belgijka Ann-Sophie Duyck, a trzecia Holenderka Anna van der Breggen.

Niestety, żadnemu z Polaków nie udało się znaleźć w pierwszej dziesiątce zawodów do lat 23. Mistrz Polski Piotr Brożyna był 14. (39:32), a Michał Paluta 26. (40:23). Złoty i srebrny medal przypadły Duńczykom Kasperowi Asgreenowi i Mikkelowi Bjergowi. Trzeci czas uzyskał Francuz Corentin Ermenault.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!