Kolarstwo szosowe – ME: Paweł Franczak w pierwszej dziesiątce!

Wyścigiem elity ze startu wspólnego zakończyły się w Herning mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Po sprincie z grupy złoty medal zdobył Norweg Alexander Kristoff, który o błysk szprychy wyprzedził Włocha Elię Vivianiego. Paweł Franczak zajął świetne 9. miejsce.

Trasa wyścigu liczyła 240 kilometrów i prowadziła przez 12 rund dookoła duńskiego Herning. Trasa była płaska, więc można było się spodziewać finiszu z peletonu. Wielu kolarzy zdecydowało się na ataki, w tym Paweł Bernas i Maciej Paterski. Najbliżej szczęścia był Edvald Boasson Hagen. Norwega, który samotnie zaatakował z grupki, w której jechał z Belgiem Jensem Keukeleirem i Rosjaninem Nikołajem Trusowem dogoniono na ostatnim kilometrze.

Wszystko zakończyło się sprintem z peletonu. Walkę bark w bark stoczyli Norweg Alexander Kristoff i Włoch Elia Viviani. Ostatecznie Kristoff minimalnie pokonał szarżującego przy barierkach Vivianiego. Reprezentant Włoch miał pretensje do świeżo upieczonego mistrza Europy, że ten spychał go na barierki. Brązowy medal wywalczył Holender Moreno Hofland.

Praktycznie przez cały wyścig widoczni byli reprezentanci Polski. W sprincie 9. miejsce zajął Paweł Franczak.


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password