Kolarstwo szosowe – ME: Zwycięstwa Vos i Pedersena, upadek Pawłowskiej

Holenderka Marianne Vos wygrała z uciekającej grupy wyścig o tytuł mistrzyni Europy. W grupie, w której rozegrała się sprawa zwycięstwa jechała także Katarzyna Pawłowska, która zaliczyła upadek. Wśród orlików wygrał Duńczyk Casper Pedersen.

Rywalizacja na mistrzostwach Europy w Herning odbywa się na 20-kilometrowej rundzie. Panie musiały zmierzyć się z tą rundą 6 razy. Zanim doszło do odjazdu 6-osobowej grupy, z której później poznaliśmy zwyciężczynię, to wcześniej oglądaliśmy wiele ataków w tym próby z udziałem Katarzyny Wilkos i Anny Plichty. Polki pod nieobecność wicemistrzyni Europy sprzed roku Katarzyny Niewiadomej liczyły na swoje szanse w ucieczkach. Na 25 kilometrów przed metą od peletonu oderwały się Katarzyna Pawłowska, Rosjanka Olga Zabelinskaya, Holenderka Marianne Vos, Niemka Charlotte Becker oraz Włoszki Elisa Longo Borghini i Giorgia Bronzini.

Przewaga ucieczki wzrosła prawie do minuty. Peleton mimo najszerszych chęci nie dał rady odrobić straty. Tym samym Pawłowska stanęła przed szansą na medal. Niestety, na ostatnich kilometrach Polka przewróciła się i z powodu problemów technicznych została daleko za liderkami. Z czołówki odpadły także Becker i Longo Borghini. Na długi finisz zdecydowała się Zabelinskaya, ale Vos i Bronzini siedziały jej na kole. Na finiszu najszybsza była Marianne Vos. Druga była Włoszka, a trzecia Rosjanka. Najwyżej z Polek finiszowała 16. Eugenia Bujak. Katarzyna Wilkos była 28., Małgorzata Jasińska 30., Karolina Karasiewicz 37., Ewelina Szybiak 43., Monika Brzeźna 55., Anna Plichta 78., Katarzyna Pawłowska z dużą stratą po upadku 87.

Na tej samej płaskiej rundzie o medale rywalizowali zawodnicy do lat 23. W porównaniu z wyścigiem kobiet orlicy pokonywali rundę 8 razy, co dało łącznie 160 kilometrów. Reprezentantom Polski nie udało się zająć wysokich miejsc. Atakowali Piotr Brożyna i Szymon Sajnok, ale ucieczki z Polakami zostały kasowane. W decydującej akcji znaleźli się Duńczyk Casper Pedersen, Szwajcar Marc Hirschi, Francuz Benoit Cosnefroy i Rosjanin Petr Rikunow. Finisz najlepiej rozegrał Pedersen. Na podium stanęli także Cosnefroy i Hirschi. Najlepszy z Polaków Alan Banaszek zajął 19. miejsce. Damian Sławek był 27., Piotr Konwa 81., Michał Paluta 99., Piotr Brożyna 100., a Szymon Sajnok 117.


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password