Kolarstwo szosowe – Mistrzostwa Europy: Trzy miejsca Polaków w pierwszej dziesiątce

Agnieszka Skalniak była 6. wśród kobiet do lat 23, Marta Jaskulska i Filip Maciejuk zajęli 7. miejsce w zawodach juniorskich na mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym.

Pierwszego dnia mistrzostw Europy w Herning rozegrano czasówki juniorek, juniorów i kobiet do lat 23. Pierwsze na start ruszyły juniorki. Dobrze możemy mówić o występie Marty Jaskulskiej. Mistrzyni Polski juniorek uzyskała czas 26:11 i przegrała o 52 sekundy z Eleną Pirrone. Włoszka o 8 sekund pokonała swoją rodaczkę Leitzię Paternoster i o 11 sekund Dunkę Emmę Jorgensen. Druga z Polek Klaudia Bielawska zajęła 33. miejsce ze stratą 3 minut i 47 sekund.

Podobnie jak Marta Jaskulska również 7. miejsce zajął Filip Maciejuk. Nasz junior przyjechał na metę w czasie 40:07. Maciejuk utrzymywał miejsca w czołowej dziesiątce na każdym z punktów pomiaru. Zawody wygrał Norweg Andreas Leknessund, który osiągnął rezultat 39:16. Na podium stanęli także Duńczyk Julius Johansen i Belg Sebastien Grignard. Drugi z reprezentantów Polski Mateusz Kostański z czasem 41:22 uplasował się na 19. miejscu.

Agnieszka Skalniak zameldowała się na mecie w czasie 43:18 i długo utrzymywała miejsce w pierwszej trójce. Jednak kilka zawodniczek okazało się być lepsze od reprezentantki Polski. Skalniak zajęła ostatecznie 6. miejsce. Najszybsze były reprezentantki gospodarzy. Wygrała Pernille Mathiesen przed Cecille Uttrup Ludwig.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!