Kolarstwo szosowe – MP: Adrian Kurek zwycięża!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) niespodziewanie zostaje Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym! Pokonał on gdyńską trasę w 6 godzin 23 minuty i 2 sekundy! Na podium stanęli też Marek Rutkiewicz i Emanuel Piaskowy.

Pod nieobecność oraz Michała Kwiatkowskiego, który wystąpił tylko w czasówce (zresztą z mistrzowskim skutkiem) wydawać by się mogło, że Rafał Majka powinien obronić tytuł Mistrza Polski sprzed roku. Na Gdyńskiej trasie spisał się jednak nie najlepiej, zajmując dopiero 21. miejsce ze stratą aż 8′ 16” do zwycięzcy. Zwycięzcy, którym nieoczekiwanie został Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice. Dla 29-letniego kolarza to jeden z największych sukcesów w karierze.

Jako drugi na metę przyjechał ze stratą 12” Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji). Na najniższym stopniu podium stanął Emanuel Piaskowy (Team Hurom) ze stratą 14”.

  1. Adrian Kurek 6:23.02
  2. Marek Rutkiewicz +12”
  3. Emanuel Piaskowy +14”

Szymon Frąckiewicz519 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password