Kolarstwo szosowe – MP: Rozdano pierwsze medale ze startu wspólnego

Dzisiaj w Krokowej rozegrano 4 wyścigi o mistrzostwo Polski ze startu wspólnego. Poznaliśmy złotych medalistów wśród juniorek, juniorów oraz niewidomych i niedowidzących.

Juniorki o mistrzostwo Polski ścigały się na 4 rundach dookoła Krokowej. Trasa wyścigu liczyła 82 kilometry. Najaktywniejsza była Ewa Dymek. Na jej nieszczęście peleton zlikwidował jej atak. Na podjeździe pod Sobieńczyce zaatakowały Marta Jaskulska i Karolina Kumięga. Jaskulska okazała się lepsza i samotnie wjechała na metę w Krokowej. Dla niej jest to po wczorajszej wygranej na czas drugi tytuł na tegorocznych mistrzostwach Polski. Pierwszą wicemistrzynią została Klaudia Bielawska, a drugą Oliwia Majewska.

Wyniki wyścigu juniorek:

1.Marta Jaskulska
2. Klaudia Bielawska + 0:22
3. Oliwia Majewska tsc.
4. Edyta Gołek tsc.
5. Sara Tonder tsc.
6. Kinga Kalembkiewicz tsc.
7. Kaja Rysz tsc.
8. Anna Sagan tsc.
9. Karolina Kumięga tsc.
10. Natalia Szymczak tsc.

Juniorzy mieli do pokonania 143,5 kilometra. Po wielu atakach skuteczna okazja się akcja Dawida Migasa i Artura Kusia. Na finiszu lepszy okazał się ten drugi. Migas zdobył srebro, a brązowy medal wywalczył Bartosz Klasiński.

Wyniki wyścigu juniorów:

1.Artur Kuś
2. Dawid Migas tsc.
3. Bartosz Klasiński + 0:14
4. Jan Suszko + 0:15
5. Michał Wenglorz + 0:17
6. Kamil Rumiński + 0:17
7. Mikołaj Konieczny + 1:02
8. Maciej Kwiatkowski + 1:02
9. Mateusz Jakubiuk + 1:07
10. Piotr Mierzyński + 1:17

W kategorii Niewidomych i Niedowidzących podobnie jak u juniorek mieliśmy takich samych zwycięzców jak podczas czasówki. Złote medale zdobyły duety Hetman Lublin Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław i Marcin Polak/Michał Ładosz. Wśród pań jedyne rywalki naszych mistrzyń olimpijskich Marta Stramek i Monika Sawa straciły prawie 9 minut. Pierwszymi wicemistrzami kraju zostali Przemysław Wegner i Artur Korc, a drugimi Adam Brzozowski i Tomasz Bala.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password