Kolarstwo szosowe – MŚ: Dunka Dideriksen mistrzynią świata, Pawłowska na 13. miejscu

Dunka Amalie Dideriksen została w Dausze mistrzynią świata elity kobiet ze startu wspólnego. Najlepsza z Polek Katarzyna Pawłowska dojechała do mety na 13. miejscu.

Tak jak można było się spodziewać rozgrywka finałowa odbyła się na finiszu sprinterskim z peletonu. Podczas wyścigu ataków próbowały Japonka Eri Yonamine, Szwajcarka Nicole Hanselmann, a nawet mistrzyni świata w czasówce – Amerykanka Amber Neben. Żadna z tych akcji nie powiodła się i na ostatnie okrążenie wjechała już cała grupa. Dobrze spisywały się Polki, które były widoczne z przodu peletonu, a sytuację kontrolowała Katarzyna Niewiadoma.

W końcówce wyścigu na prowadzenie wyszły Holenderki, które miały rozprowadzić po zwycięstwo Kirsten Wild. Drużyna „Pomarańczowych” spisała się znakomicie i wydawało się, że nic nie może odebrać Wild złota. Dość niespodziewanie na finiszu wyprzedziła ją Dunka Dideriksen. Brązowy medla zdobyła Finka Lotta Lepisto. Niestety w końcówce kontaktu ze ścisłą czołówka nie była w stanie utrzymać Katarzyna Pawłowska, co dało jej 13. miejsce na finiszu. Jak się okazało naszej zawodnice na 300 metrów przed metrów spadł łańcuch z dużej na małą tarczę.

Wyniki:

1. Amalie Dideriksen (Dania)                      3:10:27
2. Kirsten Wild (Holandia)
3. Lotta Lepistö (Finlandia)
4. Elizabeth Deignan (Wielka Brytania)
5. Marta Bastianelli (Włochy)
6. Roxane Fournier (Francja)
7. Chloe Hosking (Australia)
8. Sheyla Gutiérrez (Hiszpania)
9. Joëlle Numainville (Kanada)
10. Jolien d’Hoore (Belgia)

13. Katarzyna Pawłowska (Polska)
31. Eugenia Bujak (Polska)
35. Katarzyna Niewiadoma (Polska)
84. Anna Plichta (Polska)
DNF Marta Lach (Polska)
DNF Alicja Ratajczak (Polska)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password