Kolarstwo szosowe – MŚ: Filip Maciejuk z brązowym medalem!!

Filip Maciejuk świetnie zaprezentował się w jeżdzie indywidualnej na czas juniorów i zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Najlepszy okazał się Brytyjczyk Thomas Pidcock.

Na juniorów czekała techniczna trasa licząca 21,1 kilometra. Podczas czasówki wokół Bergen najmłodsi zawodnicy na mistrzostwach musieli zmierzyć się z podjazdem na Birkelundsbakken. Na starcie stanęli Filip Maciejuk i Damian Papierski, którzy są wielkimi nadziejami polskiego kolarstwa.

Maciejuk pojechał fantastycznie i uzyskując wynik 28:15 miał drugi czas na mecie. Prowadził Włoch Antonio Puppio, który był szybszy od reprezentanta Polski o sekundę. Niespodziewany medal dla Filipa Maciejuka stawał się coraz bardziej realny.

Polaka od Włocha wyprzedził jedynie Thomas Pidcock. Brytyjczyk wykręcił wynik 28:02.15. Dla niego jest to największe osiągnięcie w karierze. To samo może powiedzieć Filip Maciejuk, który wywalczył brązowy medal. Damian Papierski zajął 31. miejsce ze stratą minuty i 37 sekund.