Kolarstwo szosowe – MŚ: Jazda indywidualna na czas mężczyzn [zapis relacji LIVE]

Wczoraj Maciejuk, dzisiaj Maciej? Możliwe, gdyż czas na jazdę indywidualną na czas elity mężczyzn. Czy Maciej Bodnar poprawi ubiegłoroczny wynik na stanie na podium mistrzostw świata w Bergen? Oprócz wicemistrza Europy Polskę reprezentować będzie Mateusz Taciak. Zapowiada się wspaniała rywalizacja mistrzów tej specjalności z Tomem Dumoulinem, Rohanem Dennisem, Chrisem Froome’m i Tony Martinem na czele!

GODZINY STARTÓW

Więcej o dzisiejszej czasówce TUTAJ Zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE z mistrzostw świata. Kolejna już w sobotę. Będzie to wyścig elity kobiet. Miejmy nadzieję, że pech ominie polskich kolarzy, a problemy techniczne ominą naszą stronę.

17:56 – Tom Dumoulin z drugim złotem w Bergen!

17:51 – Tony Martin jest 9. Znamy już medalistów. Są nimi Tom Dumoulin, Primoż Roglić i Chris Froome. Wielka szkoda Macieja Bodnara.

17:49 – Niewiarygodny jest Tom Dumoulin! Rywale nie mieli z nim żadnych szans. Holender prowadzi minutę przed Rogliciem. Trzeci jest Chris Froome.

17:42 – Przepraszamy za problemy techniczne. Niestety, nie mamy dobrych informacji z czasówki na mistrzostwach świata. Maciej Bodnar upadł już na pierwszym zakręcie i stracił szanse na dobre miejsce. Podobno Polak leżał później jeszcze raz. Na mecie prowadzi Słoweniec Primoż Roglić przed Nelsonem Oliveirą i Vasilem Kiriyenką. Wygra najprawdopodobniej Tom Dumoulin, który ma olbrzymią przewagę na punktach pomiaru.

16:46 – Wilco Kelderman nadal prowadzi, ale do Mount Floyen zbliżają się dobrze jadący Gianni Moscon, Alexis Gougeard, Nelson Oliveira i Vasil Kiriyenka.

16:42 – Zmieniać czy nie zmieniać? Oto jest pytanie.

16:38 – Trzeci punkt pomiaru i tutaj na prowadzenie wychodzi Gianni Moscon. Jak Włoch z Team Sky poradzi sobie z drugą częścią trasy?

16:35 – Po 11,5 kilometrach prowadzi Gianni Moscon. Na 2. pozycji jest Francuz Alexis Gougeard, który wskoczył na prowadzenie na kolejnym punkcie pomiaru czasu.

16:26 – Mateusz Taciak zajmuje 17. miejsce ze stratą minuty i 55 sekund do Keldermana. Maciej Bodnar wystartuje w ostatniej grupie, która rozpocznie zmagania o 16:50. Start Polaka o 16:54:30.

16:22 – Miejsce przeznaczone dla lidera musi opuścić Jan Tratnik. Nowym liderem jest Wilco Kelderman. Holender pokazał, że jest świetnym góralem i pokonał Słoweńca o 9 sekund. Na trzecim miejscu jest Andriy Grivko.

16:20 – Dobry czas Duńczyka Martina Madsena, który jest czwarty ze stratą 50 sekund do Tratnika.

16:17 – Na Mount Floyen jest kręto i stromo.

16:14 – Mateusz Taciak zajmuje 13. miejsce. Długo na prowadzeniu utrzymuje się Jan Tratnik. Przed rozpoczęciem podjazdu na prowadzeniu jest Ukrainiec Andriy Grivko.

16:00 – Za 5 minut start przedostatniej grupy, w której można znaleźć kilka ciekawych nazwisk. Grupę rozpocznie Nicolas Roche, a zakończy mistrz świata z 2015 roku, wybitny czasowiec Vasil Kiriyenka. Pomiędzy Irlandczykiem i Białorusinem z rampy startowej ruszą m.in. mistrz Europy Victor Campenaerts, faworyt gospodarzy Edvald Boasson Hagen, najbardziej wartościowy pomocnik Chrisa Froome’a na Vuelcie Gianni Moscon, zwycięzca czasówki na BinckBank Tour lubiący krótkie walki z czasem Stefan Kueng i Tobias Ludvigsson, który raczej nie poradzi sobie z podjazdem.

15:52 – W „pit-stopie” każda sekunda jest na wagę złota.

15:50 – Zobaczmy jak sytuacja wygląda na poszczególnych punktach pomiaru. Na pierwszych czterech punktach prowadzi Yves Lampaert. Na piątym najszybszy jest Nikias Arndt. Jednak na mecie najlepszy był Jan Tratnik z 30-sekundową przewagą nad Arndtem.

15:39 – Najlepiej z grupy numer trzy, jak można było się spodziewać spisali się Ignatas Konovalovas i Yves Lampaert. Litwin na mecie jest 3., a Belg jest 5., chociaż prowadził na łatwiejszej części trasy,

15:34 – Wracamy do Bergen po przerwie spowodowanej problemami technicznymi. Na trasę ruszył Wilco Kelderman, czyli najlepszy zawodnik 4. grupy. Ostatnim zawodnikiem tej grupy jest Jarlison Pantano. Start Macieja Bodnara dopiero za ponad godzinę. Mateusz Taciak na mecie jest 11. Prowadzi Tratnik przed Arndtem i de Plusem.

14:47 – Są powody do radości w ekipie CCC Sprandi Polkowice. Jan Tratnik obejmie prowadzenie z wynikiem 46:24.45. Mateusz Taciak ze stratą 1:45.42 plasuje się na 9. miejscu.

14:42 – Niklas Arndt obejmuje prowadzenie na 5. punkcie pomiaru. Zobaczymy jak niemiecki kolarz poradzi sobie z Mount Floyen. Tymczasem na mecie na 3. miejsce wskoczył Norweg Andreas Vangstad. Prowadzi Laurens de Plus.

14:37 – Tuż po piątym punkcie pomiaru, czyli przed podjazdem niektórzy kolarze zmieniają rower. Na ten manewr nie zdecydowali się Jan Tratnik i Mateusz Taciak. Słoweniec, który prowadzi praktycznie dogonił swojego zespołowego kolegę. Na trasę ruszają kolarze z grupy numer 3. Są to dość egzotyczni kolarze z państw tj. Syria, Gujana, Pakistan czy Rwanda. Uwagę warto zwrócić na Belga Yvesa Lampaerta, który na Vuelcie wygrał drugi etap.

14:27 – Na mecie bez zmian. Na prowadzeniu nadal jest Laurens de Plus. Na punktach pomiaru dobre wyniki mają Niklas Arndt i Jan Tratnik. Mateusz Taciak na 4. punkcie pomiaru jest na 12. pozycji. Teraz przed Polakiem trudny podjazd.

14:15 – Na drugim punkcie pomiaru (11,5 km) prowadzi Rosjanin Aleksander Ewtuszenko. Mateusz Taciak ze stratą 30 sekund jest 10.

14:08 – Świetny wynik 47:16.08 Laurensa de Plusa. Belg wyprzedził Łucenkę o pół minuty.

14:06 – Po pokonaniu całej trasy prowadzi Łucenko przed Hansenem i Sutterlinem. Na pierwszym punkcie pomiaru Mateusz Taciak jest 9.

13:59 – Ruszył pierwszy z Polaków Mateusz Taciak. Trzymamy kciuki!

13:54 – Aleksiej Łucenko na mecie z czasem 47:45.60. Czekamy na kolejnych zawodników.

13:51 – Czas na start kolarzy z 2. grupy. Rozpoczyna Norweg Andreas Vangstad, a kończy Niemiec Niklas Arndt. W grupie tej znaleźli się m.in. były mistrz świata ze startu wspólnego Rui Costa, Mateusz Taciak i kolarz CCC Jan Tratnik.

13:47 – Czyżby dzisiejsze zawody przyciągnęły przed telewizory kibiców Formuły1? Prawdopodobne. Tuż przed podjazdem na specjalnie rozłożonym na kostce czerwonym dywanie kolarze zmieniają rower z czasowego na górski. Łucenko miał problemy, lepiej poradził sobie Sutterlin. Maciej Bodnar nie planuje zmiany roweru. Dodajmy, że Mount Floyen ma długość 3,4 kilometra i średnie nachylenie wynoszące 9,1%.

13:40 – Coraz bardziej do podjazdu bliża się Aleksiej Łucenko. Reprezentant Kazachstanu na 4. punkcie pomiarowym wyprzedza o 2 sekundy Sutterlina. Nieźle radzą sobie na trasie Belg Laurens de Plus i Lasse Norman Hansen. Duńczyk to świetny torowiec.

13:23 – Dwójka zawodników minęła już drugi punkt pomiaru (11,5 km). Prowadzi Aleksiej Łucenko przed Jashą Sutterlinem. Ci kolarze są także najlepsi na pierwszym punktem pomiaru. Na trasie mamy już wszystkich zawodników 1. grupy. Druga grupa wystartuje za 27 minut.

13:13 – Rok temu mistrzostwa świata rozegrane zostały na 40-kilometrowej płaskiej trasie w Doha. Maciej Bodnar zajął 4. miejsce, przegrywając brązowy medal z Jonathanem Castroviejo o 6 sekund. Swój piąty złoty medal zdobył Tony Martin. Drugi był mistrz świata z 2015 roku Vasil Kiriyenka.

13:06 – Na trasie już jest zwycięzca etapu na tegorocznej Vuelcie Aleksiej Łucenko. Właśnie jak wygląda trasa. Do pokonania jest 31 kilometrów po pagórkowatej trasie. Na koniec morderczy, stromy podjazd na Mount Floyen. Grunt to dobrze rozłożyć siły, żeby na wspinaczce za dużo nie stracić.

Za chwilę zaczynamy. Przed nami wielkie kolarskie emocje, czyli bitwa najlepszych czasowców o medale mistrzostw świata w Bergen. Mateusz Taciak wyruszy na trasę o 13:57:30, a Maciej Bodnar o 16:54:30. Wśród faworytów m.in. obrońca tytułu Tony Martin, a także Froome, Dennis, Dumoulin czy Roglić. Zapraszamy na naszą relację.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password