Kolarstwo szosowe – MŚ: Perekitko otarła się o podium!

Bardzo dobrze swój start w Katarze wspominać będzie Karolina Perekitko. Młodzieżowej Mistrzyni Polski do medalu zabrakło naprawę niewiele. Nasza reprezentantka minimalnie przegrała finisz i została sklasyfikowana na 4. pozycji.

Kolarki do lat 18 miały dziś do pokonania w Doha trasę liczącą sobie 75 kilometrów. W stawce zobaczyliśmy cztery biało-czerwone. Największe nadzieje, i słusznie, pokładaliśmy od początku w aktualnej młodzieżowej Mistrzyni Polski – Karolinie Perekitko.

Na trasie nie działo się wiele. Kolumbijki, Dunki, Francuzki, Niemki i Włoszki prowadziły peleton i likwidowały już w zarodku wszelkie próby ucieczek. A zatem pełna trasa wyścigu minęła wyjątkowo spokojnie.

Sytuacja ta doprowadziła jednak do wielkich emocji w końcówce trasy. O medalach zadecydował bowiem masowy finisz z peletonu. Kilkaset metrów przed metą kilka spośród najsilniejszych dziewczyn wystrzeliło do przodu. Najszybsza okazała się Elisa Balsamo z Włoch i to ona właśnie zgarnęła złoty medal. Oprócz niej na podium stanęły jeszcze Skylar Schneider (USA) i Susanne Andersen (Norwegia). Bardzo mało zabrakło Karolinie Perekitko. Polka minimalnie przegrała walkę o medal, a linię mety minęła jako czwarta.

Zadowoleni możemy być również z postawy naszych pozostałych reprezentantek. Nikola Różyńska na metę wpadła jako 12., Aurela Nerlo zajęła 25. miejsca, natomiast Wiktorię Pikulik sklasyfikowano na 27. pozycji.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password