Kolarstwo szosowe – MŚ: Wyścig ze startu wspólnego kobiet [zapis relacji LIVE]

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Kolarskie mistrzostwa świata powoli dobiegają (dokładniej rzecz ujmując dojeżdżają) do końca. Przed nami przedostatni wyścig, przedostatnia walka o medale. 153 panie, w tym 6 Polek będzie rywalizować o medale w wyścigu ze startu wspólnego. Jak zaprezentują się Polki, a szczególnie Katarzyna Niewiadoma? Z naszą relacją na żywo ruszamy już o 13. Zapraszamy!

LISTA STARTOWA

KOŃCZYMY NASZĄ DZISIEJSZĄ RELACJĘ Z BARDZO CIEKAWEGO WYŚCIGU PAŃ! WIĘCEJ MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ ZAPRASZAMY NA JUTRO NA 10:00 NA WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN. EMOCJE GWARANTOWANE!!!

17:39 – Peleton dojechał do grupy Kasi Niewiadomej. NASZA ZAWODNICZKA KOŃCZY WYŚCIG NA ŚWIETNYM 5. MIEJSCU! BRAWO! WSPANIAŁA POSTAWA POLSKIEJ KOLARKI!

17:37 – CHANTAL BLAAK MISTRZYNIĄ ŚWIATA W BERGEN! WSPANIAŁA JAZDA HOLENDEREK ZWIEŃCZONA PIĘKNYM ATAKIEM BLAAK. BRAWO!!!

17:36 – Ostatni kilometr! Blaak może już się cieszyć!

17:35 – Chantal Blaak już prawie pewna złotego medalu! 2 kilometry do mety, 18 sekund.

17:33 – Atak Katarzyny Niewiadomej! Przewaga Blaak topnieje. Polka walczy o medal! Ależ końcówka przed nami!

17:29 – 20 sekund przewagi reprezentantki Holandii na 6 kilometrów przed metą. Nie ma chętnych do pogoni.

17:27 – Zaatakowała Chantal Blaak! Czy będzie to akcja warta złotego medalu mistrzostw świata?

17:24 – Do mety tylko 10 kilometrów. Katarzyna Niewiadoma w czołówce razem z van der Breggen, van Vleuten, Blaak, Garfoot, Cordon i Barnes. Przewaga nad peletonem to już 45 sekund. Raczej w tej siódemce jest mistrzyni świata.

17:22 – Ruszyła van der Breggen, ale poprawiła Katarzyna Niewiadoma. Piękny atak Polki. Widać, że jest w świetnej dyspozycji. Na czele siódemka, z czego 3 Holenderki.

17:19 – Barnes, Blaak i Cordon rozpoczynają podjazd na Salmon Hill.

17:16 – Ucieczka ma już 50 sekund przewagi nad peletonem. Do mety jeszcze 13,5 kilometra.

17:11 – Sytuacja na trasie wygląda następująco. Czołowa trójka ma 12 sekund przewagi nad goniącą Australijką Sarah Roy. Ponad 40 sekund traci peleton liczący około 50 zawodniczek.

17:09 – Czołówka wyścigu.

17:07 – Czas na ostatnie okrążenie, niecałe 20 kilometrów. Przed nami wielki finał!

17:05 – Z przewagą 16 sekund prowadzą Chantal Blaak, Hannah Barnes i Audrey Cordon Ragot.

17:01 – Peleton dogonił czołową grupę. Od razu zaatakowała kolejna Holenderka Chantal Blaak. Jeśli „Pomarańczowe” nie zdobędą złotego medalu, będzie to dla nich olbrzymia porażka.

16:55 – Skład pierwszej grupy to: Niewiadoma, van der Breggen, van Vleuten, Ensing (wszystkie Holandia), Spratt, Garfoot (obie Australia), Ludwig (Dania), Guderzo (Włochy), Deignan, King (obie Wielka Brytania), Delzenne (Francja) i Nilsson (Szwecja). Czy będzie to decydujący atak?

16:53 – Zaatakowały Holenderki van der Breggen i van Vleuten. Bardzo czujnie jedzie Katarzyna Niewiadoma, która jedzie w około 10-osobowej czołowej grupie.

16:44 – Ewelina Szybiak i Anna Plichta mają już ponad 4 minuty straty. Z peletonu zaatakowała Danielle King. Brytyjka ma 6 sekund przewagi nad trójką Amanda Spratt (Australia), Elise Delzenne (Francja) i Janneke Ensing (Holandia).

16:38 – Katarzyna Niewiadoma 26., a Eugenia Bujak 28. na linii mety. Dwie Polki w peletonie. Małgorzata Jasińska i Marta Lach nie ukończą dzisiejszego wyścigu.

16:36 – Ucieczka złapana. Do końca wyścigu zostały 2 okrążenia, czyli niewiele ponad 38 kilometrów. Przed nami decydujące momenty.

16:27 – Zmiana składu ucieczki. Prowadzą 4 zawodniczki: Barnes, Pieters, druga Holenderka Lucinda Brand oraz Australijka Gracie Elvin. Przewaga to 20 sekund.

16:21 – Do mety jeszcze 50 kilometrów. Australijka, Holenderka i Brytyjka z 10-sekundową przewagą na Salmon Hill. Trzeba podkreślić ładną jazdę Eugenii Bujak i Katarzyny Niewiadomej.

16:17 – Wiemy, że w peletonie jadą 4 Polki: Niewiadoma, Bujak, Plichta i Szybiak. Nie dołączą już Małgorzata Jasińska (ponad 5 minut straty), która wcześniej leżała w kraksie oraz Marta Lach, która traci 7,5 minuty.

16:13 – Przewaga ucieczki to 24 sekundy. Anna Plichta i Ewelina Szybiak są już w peletonie.

16:09 – 24 sekundy do peletonu traci grupa z m.in. Eweliną Szybiak, Anną Plichtą, Jolien D’Hoore i Lisa Klein.

16:07 – Kolarki po raz kolejny przejeżdżają przez linię mety. Do końca jeszcze 3 rundy. Barnes, Pieters i Neylan mają 35 sekund przewagi nad peletonem. W grupie zasadniczej są Katarzyna Niewiadoma i Eugenia Bujak.

15:59 – Według oficjalnych wyników na żywo z peletonu odpadły niestety Anna Plichta, Małgorzata Jasińska i Ewelina Szybiak. W międzyczasie doszło do kraksy, w której uczestniczyły m.in. Lisa Klein, Elisa Longo Borghini i Megan Guarnier.

15:48 – Agresywna jazda Holenderek, czyli najliczniejszej i najmocniejszej ekipy w wyścigu. Na atak zdecydowała się Amy Pieters. Doskoczyli do niej Brytyjka Hannah Barnes i Australijka Rachel Neylan.

15:40 – Połowa wyścigu za zawodniczkami. Na czele jedzie Norweżka Susanne Andersen z niewielką przewagą nad peletonem. W grupie zasadniczej są wszystkie Polki oprócz Marty Lach.

15:30 – Małgorzata Jasińska dojeżdża do peletonu. Do mety 80 kilometrów.

15:18 – Niestety! Mamy upadek w peletonie, w którym uczestniczyła Małgorzata Jasińska. Na szczęście doświadczona Polka, która od 2005 roku startowała na mistrzostwach świata aż 9 razy szybko się pozbierała i wsiadła na rower.

15:14 – Bergen to najbardziej deszczowe miasto w Europie. Oglądając wyścig kobiet ciężko to sobie wyobrazić, gdyż dzisiejsza sobota w norweskim mieście jest słoneczna.

15:08 –  Wszystkie Polki jadą w peletonie. Do końca zostały 93 kilometry.

15:06 – Za zawodniczkami 3 okrążenia, do końca jeszcze 5. Na czele duża grupa. Anna Plichta minęła linię mety okrążenia jako trzecia.

15:02 – Do Brytyjki dojechała Holenderka Lucinda Brand. Peleton jednak tuż za plecami prowadzącego duetu.

14:57 – Przewaga samotnej Lowther nad peletonem niewielka, tylko 15 sekund.

14:47 – Współpraca w czołowej dwójce nie układała się. Melissa Lowther narzuciła zbyt mocne tempo dla Sary Penton i to Brytyjka samotnie kręci na czele. Kolejny podjazd na Salmon Hill. Do mety 107 kilometrów.

14:44 – Kilka dni temu w Bergen panie rywalizowały o medale w czasówce. Dublet zaliczyły Holenderki. Wygrała Annemiek van Vleuten, druga była Anna van der Breggen. Trzecie miejsce zajęła Australijka Katrin Garfoot.

14:37 – Do Penton dołączyła Brytyjka Melissa Lowther. Odjazd ma blisko minutę przewagi. Tempo w peletonie dość spokojne. Polki trzymają się w czubie grupy zasadniczej. Kilka zawodniczek straciło już kontakt z peletonem w tym Francuzka Pauline Ferrand Prevot.

14:34 – Uciekająca Sara Penton to zawodniczka Team Virtu Cycling Women, tegoroczna mistrzyni Szwecji. Liderka ma na 115 kilometrów przed metą 40 sekund przewagi. Samotna zawodniczka na czele to dość nietypowa sytuacja. Przypomina nam się Guillaume von Keirsbulck z Tour de France.

14:29 – Rok temu w Katarze po finiszu z peletonu wygrała Amalie Dideriksen. Dunka ruszyła dzisiaj na trasę z pierwszym numerem. Bardzo silne są Holenderki na czele z mistrzynią świata na czas Annemiek van Vleuten, mistrzynią olimpijską Anna van der Breggen oraz z 3-krotną mistrzynią i 5-krotną wicemistrzynią świata Marianne Vos. Faworytkami są również: amerykańska sprinterska Coryn Rivera, Włoszka Elisa Longo Borghini, Australijki z szybką Chloe Hosking, mistrzyni świata sprzed 2 lat Brytyjka Elizabeth Deignan, belgijska sprinterka Jolien D’Hoore, mistrzyni z 2014 roku Francuzka Pauline Ferrand Prevot i Finka Lotta Lepisto. Która z faworytek będzie najlepsza? Może wydarzy się jakaś niespodzianka?

14:18 – Liderką polskiej ekipy jest oczywiście Katarzyna Niewiadoma. Najlepszym wynikiem reprezentantki Polski na mistrzostwach świata było 7. miejsce wywalczone 2 lata temu w Richmond. W tym sezonie Niewiadoma wygrała wyścig dookoła Wielkiej Brytanii, był druga w Strade Bianche i była trzecia we wszystkich wyścigach ardeńskich (Amstel Gold Race, Strzała Walońska i Liege-Bastogne-Liege). Dzisiaj Polce będącej jedną z faworytek wyścigu o tęczową koszulkę pomagać będą Małgorzata Jasińska, Anna Plichta, Marta Lach, Ewelina Szybiak i będąca w wysokiej formie nasza rezerwowa liderka Eugenia Bujak.

14:06 – Wcześniej odbył się wyścig juniorów. Po samotnej akcji triumfował Duńczyk Julius Johansen. Więcej o wyścigu TUTAJ. Niestety, obojczyk złamał brązowy medalista z jazdy indywidualnej na czas Filip Maciejuk. Naszemu bohaterowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

14:02 – Panie mają już za sobą pierwszą rundę. Na czele samotnie kręci Sara Penton ze Szwecji z przewagą 37 sekund nad peletonem.

13:52 – Na trasie wyścigu bardzo spokojnie. Na pierwszych 10 kilometrach nie obserwowaliśmy ataków, cały peleton jedzie razem.

13:45 – Zawodniczki po raz pierwszy mierzą się z podjazdem na Salmon Hill (Łososiowe Wzgórze). Długość 1,5 kilometra, średnie nachylenie 6,5%. Panie pokonają wzniesienie jeszcze 7 razy, gdyż rywalizują na 8 rundach o długości 19 kilometrów. Łączny dystans 152,8 km to najdłuższy dystans w historii na którym startują kolarki.

13:31 – Start! Panie ruszyły na wymagającą trasę. Wielu z nich marzy o tytule mistrzyni świata. Która z zawodniczek będzie dzisiaj najbardziej szczęśliwa?

Już za kilka chwil rozpocznie się wyścig elity kobiet z udziałem Katarzyny Niewiadomej, Anny Plichty, Eugenii Bujak, Eweliny Szybiak, Małgorzaty Jasińskiej i Marty Lach. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password