Kolarstwo szosowe – OVO Energy Women’s Tour: Katarzyna Niewiadoma triumfuje w Londynie!

Dzisiejszy ostatni etap wyścigu OVO Energy Women’s Tour wygrała Jolien D’Hoore. Katarzyna Niewiadoma dojechała do mety w zasadniczej grupie i w ten sposób zapewniła sobie zwycięstwo w całym wyścigu! Wielkie brawa! 

Na zakończenie OVO Energy Women’s Tour ścigającym się w wyścigu paniom zaplanowano klasyczne uliczne kryterium. Dziesięć rund, każda po nieco ponad 6 kilometrów, prowadzących ulicami ścisłego centrum Londynu, wokół wszystkich tych symboli stolicy Wielkiej Brytanii, które rozpoznawane są na całym świecie. Przez jednych uznawane za symbole dobrego, wolnego świata, przez innych, tych małych ciemnych śmiesznych ludzi za znaki cywilizacji, którą wszystkimi sposobami trzeba zniszczyć. Pomimo tego zła, które dotknęło miasto nad Tamizą w ostatnich miesiącach, londyńczycy wylegli na ulice by śledzić zmagania kolarek. Wśród nich zapewne było wielu Polaków, którzy liczyli na końcowe zwycięstwo Kasi Niewiadomej. I się nie przeliczyli!

Tempo dzisiejszego ścigania było bardzo wysokie, głównie dzięki ośmioosobowej ucieczce, która uformowała się wkrótce po starcie. Jednak jej przewaga nad rozciągniętym peletonem nie przekroczyła 30 sekund, a w połowie dystansu wszystkie najlepsze jechały już razem. Kilkukrotnie ścigano się o punkty do klasyfikacji sprinterskiej i punktowej. ale nasza zawodniczka nie wdawała się w niepotrzebne, ryzykowne przedsięwzięcia. Jechała w środku peletonu, spokojnie kontrolując wydarzenia.

Finisz rozegrała zasadnicza grupa, a w rozgrywce tej najlepsza okazała się Belgijka Jolien D’Hoore. Dla nas było jednak najważniejsze to, że Kasia dojechała do mety w głównej grupie, co oznaczało końcowy triumf w brytyjskim wyścigu. To pierwsze zwycięstwo w etapowym wyścigu cyklu World Tour w karierze naszej zawodniczki.

Wyniki dzisiejszego etapu:
1. jolien D’Hoore (Belgia)
2. Hannah Barnes (Wielka Brytania)
3. Christine Majerus (Luksemburg)
4. Roxane Fourniej (Francja)
5. Katie Archibald (Wielka Brytania)
… 24. Małgorzata Jasińska, 31. katarzyna Niewiadoma, 69. Anna Plichta

Klasyfikacja końcowa:
1. Katarzyna Niewiadoma (Polska)
2.  Christine Majerus (Luksemburg) +1:18
3. Hannah barnes (Wielka Brytania) +1:30
4. Leah Kirchmann (Kanada)  +1:36
5. Ellen van Dijk (Holandia) +1:39
… 20. Małgorzata Jasińska +2:17, 56. Anna Plichta +34:13

Bartosz Szafran4867 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password