Kolarstwo szosowe – OVO Energy Women’s Tour: Niewiadoma nadal liderką

Katarzyna Niewiadoma nadal liderką OVO Energy Tour! Nasza zawodniczka na drugim etapie jechała bardzo czujnie, przy pomocy koleżanek z grupy zlikwidowała wszystkie groźne ataki i na mecie zameldowała się na piątym miejscu.

144 kilometry wokół Stoke-on-Trent to dla kolarek uczestniczących w OVO Energy Tour to nie była „bułka z masłem”. Kilka podjazdów, dwie górskie premie pierwszej kategorii i zmienna pogoda musiały dać się we znaki. Ataków na trasie było sporo – z przodu sił próbowały Niemka Lisa Brennauer, Włoszka Marta Bastinelli. Po samotnych atakach popróbował duet Anna Trevisi i Alison Jackson, ale także i ta akcja została skasowana przez peleton.

Przed dwoma górskimi premiami zaatakowała szóstka kolarek, od której szybko odskoczyła Holenderka Lucinda Brand. Jej akcja okazała się najistotniejsza i najdłuższą na dzisiejszym etapie. Na tyle długą, że ambitnej zawodniczce naprawdę niewiele zabrakło do powodzenia, to znaczy do samotnego przekroczenia linii mety. Niewiele oznaczało tym razem 3 kilometry.

Niemal natychmiast po skasowaniu ucieczki z peletonu rozpoczeły się próby ataków, ale na decydujące 400 metrów, które prowadziły pod górę wjechała duża grupa z liderką i innymi czołowymi zawodniczkami. Sprinterski finisz najlepiej rozegrała Holenderka Amy pietrers, nieznacznie wyprzedzając Brytyjkę Hannah Barnes i swoje rodaczki Ellen van Dijk i Marianne Vos, która próbowała rozprowadzić Katarzynę Niewiadomą. Polka finiszowała zaraz za koleżanką z grupy na świetnym, piątym miejscu.

Blisko czołówki na metę wpadła także Małgorzata Jasińska – ze stratą 10 sekund sklasyfikowana została na 20. miejscu. Sporo straciła Anna Plichta – blisko siedmiominutowe opóźnienie dało jej 48. lokatę.

Liderką pozostała Kasia Niewiadoma, która wyprzedza Vos i Barnes o blisko 2 minuty. Jutro trzeci etap – najdłuższy w wyścigu, liczący 151 kilometrów także z dwoma premiami górskimi.

Wyniki 2. etapu:
1. Amy Pieters (Holandia) 3;49:42
2. Hannah Barnes (Wielka Brytania) tsc
3. Ellen van Dijk (Holandia) tsc
4. Marianne Vos (Holandia) tsc
5. Katarzyna Niewiadoma (Polska) tsc

Klasyfikacja generalna po 2 etapach:
1. Katarzyna niewiadoma (Polska) 7:41:11
2. Marianne Vos (Holandia) + 1:46
3. Hannah Barnes (Wielka Brytania ) +1:46
4. Ellen van Dijk (Holandia) + 1:48
5. Amy Pieters (Holandia) + 1:48

25. Małgorzata Jasińska +2:10
52. Anna Plichta +8:56

Bartosz Szafran4905 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password