Kolarstwo szosowe – OVO Energy Women’s Tour: Niewiadoma wciąż na czele

Katarzyna Niewiadoma utrzymała prowadzenie w wyścigu OVO Energy Women’s Tour. Zmniejszyła się jednak jej przewaga nad resztą stawki. Dzisiejszy etap po sprinterskim finiszu wygrała Australijka Chloe Hosking.

Dzisiejszy etap był najdłuższym podczas tegorocznego wyścigu. Kolarki pokonały na brytyjskich drogach 151 kilometrów po pagórkowatym terenie z Atherstone do Leamington Spa. Podjazdy nie były jednak na tyle trudne, by na mecie o zwycięstwo nie mogły walczyć sprinterki.

Mimo licznych prób przed długi okres peleton nie puścił żadnej ucieczki. Skuteczny atak przeprowadziła dopiero w okolicy 85 kilometra liderka klasyfikacji młodzieżowej Uttrup Ludwig (Cerelo Bigla). Później dołączyła do niej Elvin (Orica-Scott). Utworzyła się też pogoń, zapoczątkowana przez Sharę Gillow (FDJ), do której dołączyły Małgorzata Jasińska (Cyclance) i Ritter (Drops). Około 110 kilometra kolarki z pościgu dołączyły do liderującej dwójki.

Ostatecznie, choć zaledwie na 5 kilometrów przed metą, ucieczka została złapana. Peleton przygotował się więc do sprinterskiego finiszu. Ten wygrała Chloe Hopkins (Ale Cipollini), wyprzedzając Alice Barnes (Drops) i Ellen van Dijk (Sunweb).

Katarzyna Niewiadoma przyjechała na metę jako 25. Nie straciła do zwyciężczyni nic, poza bonifikatą za podium. Utrzymała więc zieloną koszulkę liderki i ma przewagę 1’31” nad drugą Barnes. Małgorzata Jasińska również przyjechała w peletonie, Magda Plichta dopiero jako przedostatnia.

Szymon Frąckiewicz538 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password