Kolarstwo szosowe – OVO Energy Women’s Tour: Straty Niewiadomej, ale koszulka obroniona

Australijka Sarah Roy z grupy Orica-Scott wygrała 4. etap wyścigu OVO Energy Women’s Tour. Katarzyna Niewiadoma zanotowała straty do najgroźniejszych rywalek, ale utrzymała koszulkę liderki. Jutro ostatni etap.

Etap numer cztery z Chesterfield do Derbyshire był królewskim etapem wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii. Był także ostatnim sprawdzianem Katarzyny Niewiadomej, która do dzisiejszego ścigania przystępowała w roli liderki wyścigu. Niestety, z wyścigu wycofała się jej koleżanka klubowa Marianne Vos.

Reprezentantka Polski była czujna od samego początku, kiedy to zaatakowała Lucinda Brand. Jednak Polka nie załapała się w ucieczkę dnia, w której jechały Sarah Roy (Orica-Scott), Christine Majerus (Boels-Dolmans), Leah Kirchmann (Team Sunweb) i Shara Gillow (FDJ).

Niewiadoma walczyła o obronę koszulkę liderki. Na moment nawet Christine Majerus była wirtualną liderką, ale przewaga ucieczki stopniała. W końcówce z czołówki odpadła Gillow, a na finiszu triumfowała Australijka Roy. Drugie miejsce zajęła Majerus, a trzecie Kirchmann.

W klasyfikacji generalnej przewaga Katarzyny Niewiadomej spadła do minuty i 25 sekund. Ostatni etap będzie płaski, więc są duże szanse na to, że Polka wygra cały wyścig.

Klasyfikacja 4. etapu:

1) Sarah Roy (Orica)

2) Christine Majerus (Boels Dolmans)

3) Leah Kirchmann (Sunweb)

4) Marta Bastianelli (Ale Cipollini)

5) Hannah Barnes (Canyon SRAM)

20) Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) + 0:22

Klasyfikacja generalna:

1) Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling) 15h06’31”

2) Christine Majerus (Boels Dolmans) +1’25”

3) Leah Kirchmann (Sunweb) +1’36”

4) Ellen van Dijk (Sunweb) +1’38”

5) Hannah Barnes (Canyon//SRAM) +1’41”

6) Alice Barnes (Drops) +1’46”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password