Kolarstwo szosowe – OVO Energy Women’s Tour: Wspaniały sukces Katarzyny Niewiadomej!

Katarzyna Niewiadoma wygrała po samotnej akcji 1. etap wyścigu OVO Energy Women’s Tour. Polska zawodniczka została liderką brytyjskiego wyścigu.

Pierwszy etap wyścigu prowadził z Daventry do Kettering i liczył 148 kilometrów. Trasa była pagórkowata i sprzyjała zawodniczkom dobrze jeżdżącym w klasykach oraz ucieczkom. Katarzyna Niewiadoma była aktywna już na samym początku rywalizacji. Na pierwszej premii górskiej Polka walkę o zwycięstwo przegrała z Francuzką Audrey Condor (Wiggle High5).

Premię sprinterską w Eisberg wygrała Niemka Lisa Klein (Cervelo Bigla). Na drugiej górskiej premii najlepsza była ponownie Condor, która jest oczywiście pierwszą liderką klasyfikacji na królową gór. Drugą premię lotną wygrała Belgijka Julien D’Hoore (Wiggle High5).

Po pokonaniu 100 kilometrów na samotny atak zdecydowała się Katarzyna Niewiadoma. Akcja Polki była bardzo ryzykowna, ale ambitna. Przewaga Niewiadomej szybko wzrosła do ponad minuty i rosła. 20 kilometrów przed metą mistrzyni Polski była już 3 minuty i 15 sekund przed peletonem.

Peleton mocno gonić polską zawodniczkę, ale przewaga Niewiadomej była bezpieczna. 5 kilometrów przed metą Polka miała ponad 2 minuty przewagi. Po fantastycznej akcji Katarzyna Niewiadoma sięgnęła po zasłużone zwycięstwo. Peleton przyprowadziła koleżanka mistrzyni Polski z grupy WM3 Pro Cycling Holenderka Marianne Vos. Trzecia była Christine Majerus (Boels Dolmans Team) z Luksemburgu.

1. Katarzyna Niewiadoma Polska WM3 Energie 3:51:39
2. Marianne Vos Holandia WM3 Energie + 1:42
3. Christine Majerus Luksemburg Boels-Dolmans Cycling Team tsc.
4. Giorgia Bronzini Włochy Wiggle High5 tsc.
5. Tiffany Cromwell Australia Canyon SRAM Racing tsc.
6. Christina Siggaard Dania Team VeloCONCEPT Women tsc.
47. Małgorzata Jasińska Polska Cylance Pro Cycling + 1:50
58. Anna Plichta Polska WM3 Energie + 1:59

Zapowiedź wyścigu OVO Energy Women’s Tour TUTAJ

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password