Kolarstwo szosowe – Ronde van Drenthe: Zwycięstwa Pieters i Sisra

W Holandii odbyły się kobiecy i męski wyścig klasyczny Ronde van Drenthe. Zawody kobiet zaliczane do cyklu World Tour wygrała Amy Pieters. W wyścigu mężczyzn niższej kategorii triumfował kolarz CCC Frantisek Sisr.

Płaska trasa wyścigu pań z Emmen do Hoogeveen liczyła 157 kilometrów. Panie musiały jednak pokonać kilka odcinków bruku. Blisko zwycięstwa była Australijka Gracie Elvin (Mitchelton Scott). Jej akcja została skasowana w samej końcówce i o wszystkim zadecydował sprinterski finisz. Najszybsza była Holenderka Amy Pieters z grupy Boels Dolmans Team. Na podium stanęły również Alexis Ryan (Stany Zjednoczone, Canyon SRAM Racing) i Chloe Hosking (Australia, Ale Cipollini). Małgorzata Jasińska (Movistar) zajęła 18. miejsce, a Katarzyna Pawłowska (Team Virtu), która leżała w kraksie była 52.

W nieco dłuższym, ale o podobnej trasie wyścigu dookoła Drenthe rywalizowali także mężczyźni. Z 7-siedmioosobowej grupy najszybciej finiszował Frantisek Sisr. Czeski kolarz z CCC Sprandi Polkowice wyprzedził Belgów Driesa de Bondta i Prebena van Hecke. Najlepszy z Polaków Alan Banaszek był 38. Kamil Gradek zajął 44. miejsce, Kamil Małecki był 84., a Paweł Bernas i Szymon Sajnok nie ukończyli wyścigu.