Kolarstwo szosowe – Strade Bianche: Powtórka sprzed roku. Niewiadoma druga!

Podobnie jak rok temu Katarzyna Niewiadoma zajęła 2. miejsce w słynnym wyścigu Strade Bianche. Polka przyjechała na metę tuż za zwyciężczynią Włoszką Elisą Longo Borghini.

To był dopiero trzeci w historii kobiecy wyścig Strade Bianche. Jednak rozgrywany dookoła Sieny wyścig ma już duże zainteresowanie. Głównym tego powodem są odcinki szutrowe, które dzisiaj stanowiły ponad 30 kilometrów trasy liczącej 127 kilometrów.

Warunki na trasie nie były łatwe. Padający deszcz powodował kraksy, w jednej z nich ucierpiała druga rok temu Katarzyna Niewiadoma. W ucieczce dnia znalazły się 3 zawodniczki: Floortje Mackaij (Team Sunweb), Lauren Stephens (Team TIBCO -SVB) i Lara Vieceli (Astana Womens Team). Nie udało im się jednak dojechać do mety przed faworytkami.

Następnie zaatakowały mocniejsze zawodniczki, a wśród nich była Katarzyna Niewiadoma. To właśnie Polka z ekipy WM3 Energie oraz Włoszka Elisa Longo Borghini z Wiggle High5 walczyły o triumf w wyścigu. Pierwsza na metę w Sienie wjechała Włoszka, która wyprzedziła Niewiadomą o 2 sekund. Trzecie miejsce ze stratą 5 sekund zajęła Brytyjka Elizabeth Deignan.

Wyniki wyścigu:

1. Elisa Longo Borghini Włochy Wiggle High5 3:44:45
2. Katarzyna Niewiadoma Polska WM3 Energie + 0:02
3. Elizabeth Deignan Wielka Brytania Boels-Dolmans Cycling Team + 0:05
4. Lucinda Brand Holandia Team Sunweb + 0:08
5. Annemiek van Vleuten Holandia Orica-Scott + 0:09
6. Shara Gillow Australia FDJ + 0:12

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password