Kolarstwo szosowe – Tirreno Adriatico: Denis wygrywa czasówkę, Quintana cały wyścig, Bodnar wysoko

Na zakończenie włoskiego wyścigu Tirenno Adriatico odbyła się krótka – dziesięciokilometrowa – jazda indywidualna na czas. Najlepiej zaprezentował się w niej Australijczyk Rohan Dennis. Niebieską koszulkę lidera obronił Nairo Quintana. Szóste miejsce zajął dziś Maciej Bodnar. Chwilę grozy przeżył Peter Sagan.

Na krótkiej, płaskiej, czasówce najlepiej spisał się zawodnik BMC Racing Team – Australijczyk Rohan Dennis. Zawodnik z Antypodów był najszybszy na tym niedługim miejskim odcinku. O 3 sekundy wyprzedził on drugiego Holendra Josa van Emdena z LottoNL-Jumbo i swojego rodaka Michaela Hepburna z Orica-Scott, który stanął na najniższym stopniu podium.

Na 40. pozycji, ze stratą 41 sekund, która zdecydowanie wystarczyła do utrzymania prowadzenia, przyjechał zwycięzca Tirreno Adriatico 2017 – Kolumbijczyk Nairo Quintana z ekipy Movistar. Drugi w całym wyścigu był Thibaut Pinot z Francji, a trzeci Rohan Dennis.

W klasyfikacji punktowej triumfował Słowak Peter Sagan (Bora-Hangrohe), w górskiej Kolumbijczyk Davide Ballerini (Androni Giocattoli), a w juniorskiej Luksemburczyk Bob Jungels (Quick-Step Floors).

Wysokie szóste miejsce zajął Maciej Bodnar, jadący w barwach teamu Bora-Hansgrohe. Polak stracił do Dennisa 15 sekund. Na 37. pozycji uplasował się ze stratą 38 sekund Michał Kwiatkowski z grupy Sky. 68. był Tomasz Miarczyński (Lotto Soudal; +1:01).

Niebezpieczną sytuację na trasie miał Słowak Peter Sagan. Zwycięzca klasyfikacji punktowej omal nie zderzył się z nieodpowiedzialną kobietą, która w trakcie trwania wyścigu przechodziła z psem przez drogę.