Kolarstwo szosowe – Tirreno-Adriatico: Kwiatkowski nadal liderem, Kittel wygrywa etap

Niemiec Marcel Kittel wygrał po finiszu z grupy szósty etap wyścigu Tirreno-Adriatico. Koszulkę lidera zachował Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Dzisiejszy etap z płaską końcówką liczył tylko 153 kilometry i był ostatnią szansą na pokazanie się sprinterów. W ucieczce dnia uczestniczyli:  Markus Burghardt (Bora-hansgrohe), Krists Neilands (Israel Cycling Academy), Jacopo Mosca (Wilier Triestina-Selle Italia) i Artem Nych (Gazprom-RusVelo). Peleton cały czas kontrolował sytuację, przewaga prowadzącej czwórki wynosiła maksymalnie 4 minuty. 80 kilometrów przed metą na samotny atak zdecydował się Burghardt. Rozpędzona główna grupa dogoniła Niemca 20 kilometrów przed finiszem.

Końcówka był niezwykle nerwowa z powodu kraksy, którą 8 kilometrów przed metą spowodował jeden z faworytów do zwycięstwa Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). Z tyłu pozostał Peter Sagan (Bora-hansgrohe), który ruszył w szaleńczą pogoń przesuwając się bardzo szybko na czoło peletonu. Na ostatnich metrach najszybszy okazał się Marcel Kittel, który wyprzedził Petera Sagana. Trzecie miejsce zajął Argentyńczyk Maximiliano Richeze (Quick-Step Floors). Michał Kwiatkowski dojechał w głównej grupie zachowując koszulkę lidera. Jutro zakończenie wyścigu – jazda indywidualna na czas.

 


Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password