Kolarstwo szosowe – Tirreno-Adriatico: Nairo Quintana zwycięża królewski etap!

Czwarty etap z metą na stacji narciarskiej Terminillo określany jest mianem królewskiego etapu wyścigu Tirreno-Adriatico. Pierwszy na mecie tego etapu był Nairo Quintana. Tym samym Kolumbijczyk został nowym liderem wyścigu. Aktywny był Michał Kwiatkowski.

Długo przed peletonem jechała ucieczka w składzie Davide Ballerini (Androni – Giocattoli), Mirko Maestri (Bardiani CSF), Alan Marangoni (Nippo–Vini Fantini), Matvey Mamykin (Katusha– Alpecin), Marko Kump (UAE Team Emirates) i Romain Gioux (Novo Nordisk). Po pewnym czasie na czele jechali tylko Ballerini i Mamykin. Drugi z nich miał poważnie wyglądający wypadek i przed peletonem pozostał tylko Włoch.

Na początku podjazdu pod Terminillo zaatakował Michał Kwiatkowski, do którego dojechało jeszcze 4 innych kolarzy. Byli to Roman Kreuziger (Orica-Scott), Jonathan Castroviejo (Movistar), Simon Spilak i Maurits Lammertink (obaj Katusha-Alpecin). Dość szybko od czołówki odpadł Lammertink, chwilę później kontakt z grupką stracił mistrz Czech Kreuziger. Na 6,5 kilometra przed metą Spilak i Kwiatkowski zgubili także Castroviejo.

Słoweniec był dzisiaj bardzo mocny i odjechał także Polakowi. Michał Kwiatkowski jechał już własnym tempem i był wyprzedzany przez kolejnych kolarzy. Jednak i Spilak został dogoniony przez grupę faworytów czyli Nairo Quintanę (Movistar), Geraint Thomas (Sky Team), Adam Yates (Orica-Scott) oraz Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac). W końcówce podjazdu zaatakował Quintana i to właśnie Kolumbijczyk mógł cieszyć się z etapowego zwycięstwa.

Drugie miejsce zajął Geraint Thomas ze stratą 18 sekund. Trzeci ze stratą 24 sekund był inny Brytyjczyk Adam Yates.  Najlepszy z Polaków Rafał Majka zajął 19. miejsce co może być powodem do niedosytu. Quintana objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kolarz z Kolumbii ma 33 sekundy przewagi nad Yatesem i 56 sekund nad Thibaut Pinot.

Wyniki etapu:

1. Nairo Quintana Kolumbia Movstar 5:27:22
2. Geraint Thomas Wielka Brytania Sky Team 0:18
3. Adam Yates Wielka Brytania Orica-Scott 0:24
4. Rigoberto Uran Kolumbia Cannondale-Drapac tsc.
5. Simon Spilak Słowenia Katusha-Alpecin 0:29
6. Tom Dumoulin Holandia Team Sunweb 0:41
19. Rafał Majka Polska Bora-Hansgrohe 1:39
26. Michał Kwiatkowski Polska Sky Team 1:47
43. Paweł Poljański Polska Bora-Hansgrohe 6:28
71. Tomasz Marczyński Polska Lotto Soudal 13:59
119. Maciej Bodnar Polska Bora-Hansgrohe 20:55

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password