Kolarstwo szosowe – Tour de France: Kolejne zwycięstwo Marcela Kittela

Marcel Kittel wygrał 10. etap Tour de France. Dla Niemca z grupy Quick-Step Floors to czwarty triumf na sprinterskim finiszu w tym wyścigu.

Po dniu przerwy na kolarzy czekał sprinterski odcinek. Do pokonania było 178 kilometrów z Perigueux do Bergerac. Na ucieczkę zdecydowało się 2 francuskich kolarzy. Byli to Elie Gesbert (Fortuneo) i Yoann Offredo (Wanty Groupe Gobert). Co znamy już z wcześniejszych etapów peleton kontrolował przewagę ucieczki.

Francuzi zdobyli jedynie punkty na premiach. Na podjeździe czwartej kategorii Cote de Domme jeden punkt wywalczył Gesbert. Na lotnym finiszu pierwszy zameldował się Offredo. Z peletonu pierwszy finiszował Andre Greipel. Drugą premię górską czwartej kategorii na Cote du Buisson-de-Cadouin wygrał także Gesbert.

Peleton dogonił uciekinierów 7 kilometrów przed metą. Wówczas na czele peletonu o pozycje walczyły sprinterskie pociągi. Główni bohaterowie, czyli sprinterzy na ostatnich metrach rozegrali walkę o etapowe zwycięstwo.

Na finiszu po raz czwarty w tym wyścigu najszybszy był Marcel Kittel. Lider klasyfikacji punktowej wygrał z dużą przewagą. Drugi był Niemiec John Degenkolb, a trzeci Holender Dylan Groenewegen. Liderem nadal jest Christopher Froome.

Najlepszy z Polaków był Michał Kwiatkowski, który przyjechał w peletonie obok Christophera Froome’a. Paweł Poljański i Maciej Bodnar także przyjechali w głównej grupie, zajmując odpowiednio miejsca 116. i 121.

https://twitter.com/RaiSport/status/884797177704349696

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password