Kolarstwo szosowe – Tour de Pologne: Ewan wygrywa najdłuższy etap

Caleb Ewan po sprinterskim finiszu wygrał w Zabrzu 4. etap Tour de Pologne. Liderem nadal jest Peter Sagan. Alan Banaszek zajął 9. miejsce.

Dzisiejszy etap był ciężkim orzechem do zgryzienia dla kolarzy jadących w Tour de Pologne. Do pokonania było 238 kilometrów z Zawiercia do Zabrza. Mimo upału w ucieczkę zabrali się Paweł Bernas (Reprezentacja Polski), Jan Tratnik (Słowenia, CCC), Bert Jan Lindeman (Holandia, Lotto Jumbo), Nick Dougall (RPA, Dimension Data), Remi Cavagna (Francja, Quick Step Floors) i Toms Skujins (Łotwa, Cannondale).

Odjazd miał nawet 7 minut przewagi, ale peleton za sprawą m.in. Przemysława Niemca szybko zminimalizował różnicę i kontrolował czołową grupę. Z ucieczki najpierw odpadł Lindeman, a potem na początku rundach w Zabrzu Bernas. W mieście mety etapu zaatakował Cavagna. Francuz zdobył szybko przewagę nad resztą ucieczki, która został wchłonięta.

Rozpędzony peleton doszedł Francuza z Quick Step Floors na 5 kilometrów przed metą. Potem oczekiwaliśmy sprinterskiego finiszu. Najszybszy był Australijczyk Caleb Ewan. Drugi był Danny van Poppel, a trzeci Peter Sagan. Najlepszy z Polaków Alan Banaszek finiszował na świetnym 9. miejscu.


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password