Kolarstwo szosowe – Tour de Pologne: Rafał Majka drugi w Tour de Pologne!

Rafał Majka zajął 3. miejsce na ostatnim etapie Tour de Pologne i w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2. miejscu. Wyścig wygrał Belg Dylan Teuns.

W porównaniu z ostatnimi edycjami Tour de Pologne tym razem nie kończył się czasówką, tylko królewskim etapem. Siódmego dnia wyścigu kolarze musieli zmierzyć się 2 rundami, łącznie 132 kilometrów. Na rundzie dookoła Bukowiny Tatrzańskiej umiejscowione były 4 podjazdy: Łapszanka, Sierockie, Ściana Bukovina i wspinaczka na metę.

Jak można było się spodziewać wielu zawodników chciało znaleźć się w ucieczce. Przez to mieliśmy duży i silny odjazd. Stworzyli go: Peter Sagan (Słowacja, Bora-hansgrohe), Paweł Cieślik (Reprezentacja Polski), Simon Spilak (Słowenia, Katiusza), Diego Rosa (Włochy, Sky), Petr Vakoc (Czechy, Quick Step Floors), Ruben Plaza (Hiszpania), Robert Power (Australia, obaj Orica Scott), Rory Sutherland (Australia), Dayer Quintana (Kolumbia, obaj Movistar), Nico Denz (Niemcy, AG2R), Tom Jelte Slagter (Holandia, Cannondale Drapac), Domen Novak (Słowenia, Bahrain Merida) i Daan Olivier (Holandia, Lotto Jumbo). Na początku drugiej rundy odpadł Quintana.

Ucieczkę w mocnym tempie gonił peleton z liderem Dylanem Teunsem, Rafałem Majką i innymi faworytami wyścigu. Na 35 kilometrów przed metą z ucieczki zaatakowali Peter Sagan i Ruben Plaza. Hiszpan z Orici słabł i mistrz świata jechał już samotnie. Za kolarzem Bora-hansgrohe ruszył Diego Rosa. Potem z peletonu zaatakował jeszcze Tomasz Marczyński. Niestety, polski kolarz został złapany na Ścianie Bukowina.

Na najtrudniejszym podjeździe zaatakował Wout Poels z Team Sky. Po chwili poprawił Rafał Majka, ale inni zawodnicy z czołówki wyścigu łącznie z Teunsem dojechali. Tuż przed szczytem Gliczarowa ponownie zaatakował Poels, którego gonił Majka, a za jego plecami inni kolarze z grupy lidera.

Wout Poels był bardzo aktywny i ponownie zaatakował, tym razem z Jackiem Haigiem. Z pomocą Rosy Holender wyprzedził Sagana i uciekał od grupy faworytów, z której odpadł lider Dylan Teuns. Po chwili Teuns jednak dojechał do grupy faworytów wyścigu. Poels został dogoniony, a jeszcze raz samotnie prowadził Peter Sagan.

O zwycięstwie w wyścigu decydował finałowy podjazd na metę ostatniego etapu. Jako pierwszy zaatakował Sam Oomen, ale bezskutecznie. Na 2 kilometry przed metą na atak zdecydował się Rafał Majka. Koło Polaka utrzymali Teuns i Poels.

W końcówce najlepszy okazał się Wout Poels. Drugi był Adam Yates, a trzeci Rafał Majka. Nic nie stracił Dylan Teuns i to on wygrał klasyfikację generalną. Rafał Majka zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikację górską dzięki świetnej dyspozycji na dzisiejszym etapie wygrał Diego Rosa. W klasyfikacji sprinterskiej triumfował Peter Sagan, a najaktywniejszy był Bert-Jan Lindeman.


CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password