Kolarstwo szosowe – Tour de Pologne: Trasa wyścigu w 2017 roku inna niż zwykle

W Krakowie wystartować ma 74. edycja Tour de Pologne. Wyścig zakończy się górskim etapem w Bukowinie Tatrzańskiej.

Od kilku lat organizatorzy wyścigu przyzwyczaili nas do finałowej czasówki, która odbywa się ulicami Krakowa. W 2017 roku ma być zupełnie inaczej, nasz narodowy wyścig nie zakończy się, ale rozpocznie się w stolicy Małopolski. Na trasie pierwszego etapu liczącego 180 kilometrów znajdzie się również Wieliczka. Meta zlokalizowana będzie na Rynku albo na Błoniach.

W programie najbliższej edycji nie będzie jazdy indywidualnej na czas, która często rozstrzygała o zwycięzcy wyścigu. Finałowe rozstrzygnięcia będą miały miejsce na królewskim etapie dookoła Bukowiny Tatrzańskiej. Drugi z najtrudniejszych odcinków zakończy się w Zakopanem. Tegoroczny zakopiański etap wygrany przez późniejszego triumfatora wyścigu był bardzo deszczowy. Etap królewski w ogóle nie został rozegrany.

Należy podkreślić, że 74. edycja wyścigu odbędzie się na południu Polski. Kolarzy i kibiców tego pięknego sportu nie będzie gościć Warszawa, co do tej pory było normą. Wyścig w 2017 roku odwiedzili świątynię sprintu Katowice oraz Rzeszów, Nowy Sącz i być może Gliwice. Większość etapów będzie miało charakter sprinterski lub lekko pagórkowaty.

W tym roku odbyła się 1. edycja wyścigu Tour de Pologne kobiet. Nie osiągnęła ona planowanego sukcesu, więc nie wiadomo czy wyścig pań rozegrany zostanie w przyszłym roku. Jeśli tak, to nie będzie on zaliczany do cyklu World Tour.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password