Kolarstwo szosowe – Tour de Romandie: Richie Porte zwycięzcą wyścigu

Jazda indywidualna na czas dookoła Lozanny zakończyła tegoroczny wyścig dookoła Romandii. Zwycięzcą czasówki został Słoweniec Primoż Roglić, ale cały wyścig wygrał drugi Richie Porte z Australii.

Podjazd i potem zjazd, tak wyglądała trasa 18-kilometrowej czasówki wokół Lozanny. Na dzisiejszym etapie miały rozstrzygnąć się losy całego wyścigu. Tak też się stało. Drugi rezultat osiągnął Richie Porte. Australijczyk z BMC przed dzisiejszą czasówką miał 19 sekund straty do Simona Yatesa. Porte odrobił straty z nawiązką, gdyż Yates zajął 12. miejsce ze stratą 48 sekund.

Triumfatorem czasówki został mistrz tej specjalności. Primoż Roglić osiągnął czas 24:58 i jako jedyny przekroczył barierę 25 minut. Obok zawodnika Lotto Jumbo na podium stanęli kolarze BMC. Byli to wspomniany wyżej Richie Porte (8 sekund straty) i Tejay van Garderen (34 sekundy straty). Paweł Poljański miał gorszy czas od Roglicia o 2 minuty i 15 sekund.

W klasyfikacji generalnej jedyny reprezentant Polski w Romandii zajął 46. miejsce ze stratą 4 minut i 56 sekund. Richie Porte wyprzedził o 21 sekund Simona Yatesa i o 26 sekund Primoża Roglicia. Klasyfikację punktową wygrał Szwajcar Stefan Kueng (BMC), górską Belg Sander Armee (Lotto Soudal), a najlepszym zawodnikiem do lat 25 został reprezentujący AG2R Francuz Pierre Latour.