Kolarstwo szosowe – Tour de Romandie: Sukces uciekinierów, zwycięstwo Stefana Kuenga

Drugi etap Tour de Romandie kolarze musieli rozstrzygnąć w bardzo trudnych warunkach. Najlepiej poradził sobie w nich Szwajcar Stefan Kueng, który razem z Andriejem Griwko przyjechał przed peletonem. Pozycję lidera obronił Włoch Fabio Felline.

Pogoda ostatnia nie rozpieszcza organizatorów kolarskich wyścigów. Niedawno do skracania etapów zmuszani byli organizatorzy Tour of the Alps i Tour of Croatia. Teraz o blisko 25 kilometrów skrócony został drugi etap Tour de Romandie z Champery do Bulle.

Na ucieczkę w trudnych warunkach zdecydowali się Andriej Griwko (Astana), Stefan Kueng (BMC), Frederik Veuchelen (Wanty) i Sander Armee (Lotto Soudal). Ten ostatni zdobył koszulkę najlepszego górala wyścigu. Na 4 kilometry przed metą, gdy wiadomo było, że akcja uciekinierów powiedzie się przed peletonem zostali tylko Kueng i Griwko.

Reprezentant gospodarzy na finiszu nie dał szans Kazachowi. Dla 23-letniego Szwajcara to drugie w karierze zwycięstwo etapowe w Romandii. Trzecie miejsce zajął Włoch Sonny Colbrelli. Szósty był Fabio Felline, który utrzymał pozycję lidera wyścigu. Paweł Poljański przyjechał w peletonie, zajmując 31. miejsce.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password