Kolarstwo szosowe – Tour de Suisse: Michael Matthews najszybszy na trzecim etapie

Zwycięstwem Australijczyka Michaela Matthewsa z grupy Team Sunweb zakończył się trzeci etap wyścigu Tour de Suisse. Australijczyk został też liderem wyścigu, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Toma Dumoulina i Petera Sagana.

Trzeci etap wyścigu Tour de Suisse prowadził z Menziken do stolicy kraju – Berna i liczył 159,3 kilometra. Był to zdecydowanie odcinek dla górali, gdyż na trasie było ustawionych kilka górskich premii, a najwyższa z nich o wysokości – Ebnet – miała miejsca na 74. kilometrze trasy.

Od początku etapu utworzyła się dwuosobowa ucieczka, w której jechali Lasse Hansen (Aqua Blue Sport) i Elnar Reinders (Roompot – Nederlandse Loterij). Ta dwójka współpracowała bardzo zgodnie i w pewnym momencie miała już ponad siedem minut przewagi nad ospale jadącym peletonem. Co naturalne, po pewnym czasie przewaga tej dwójki zdecydowanie zaczęła maleć, choć jeszcze na 90 kilometrów przed metą sięgała ponad 6 minut. Na premiach górskich dwa zwycięstwa zebrał Hansen zostając liderem klasyfikacji górskiej, ale było wiadomo, że szarża ucieczki za jakiś czas się skończy, a stało się to na 13 kilometrów przed metą, gdy wszyscy zaczęli jechać razem. Ostatecznie, najlepszym finiszem na kończącym etap wzniesieniu Aargauerstalden popisał się Australijczyk Michael Matthews, który wyprzedził Petera Sagana i Johna Degenkolba.

Słabo spisał się dotychczasowy lider – Szwajcar Stefan Kueng spisał się słabo i zajął dopiero 39. miejsce. W jego miejsce liderem wyścigu okazał się zwycięzca etapu, który ma 10 sekund przewagi nad Tomem Dumoulinem i Peterem Saganem. Jakub Kaczmarek był dziś 60 i okazał  się on najlepszym z Polaków. Pozostali Polacy przyjechali na niższych miejscach.

Klasyfikacja generalna:

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password