Kolarstwo szosowe – Tour de Suisse: Rohan Dennis otwiera wyścig

Początek liczącego 9 etapów Tour de Suisse nie był wymagający. Do pokonania było 6 kilometrów na czas. Wygrał Australijczyk Rohan Dennis (BMC). Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) zajął 18. miejsce.

Trasa czasówki dookoła Cham liczyła 6 kilometrów i była pagórkowata. Wystarczyło to dobrym czasowcom na zdobycie cennych sekund do klasyfikacji generalnej. Niespodzianki nie było. Wygrał Rohan Dennis, który przejechał trasę czasówki ze średnią prędkością ponad 56 km/h. Czas kolarza BMC to 6:24.

Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Stefan Kueng, który przegrał ze swoim kolegą z zespołu BMC o 8 sekund. Sekundę więcej straciło trzech innych kolarzy. Byli to Austriak Matthias Brandle (Trek-Segafredo), Australijczyk Michael Matthews i Holender Tom Dumoulin (obaj Team Sunweb).

Najlepiej z polskich kolarzy pojechał Maciej Bodnar. Nasz zawodnik osiągnął czas o 17 sekund gorszy od Dennisa, co pozwoliło mu zająć 18. miejsce. Adrian Kurek był 35., Tomasz Marczyński 42., Jakub Kaczmarek 166., a Leszek Pluciński 171.