Kolarstwo szosowe – Tour de Suisse: Skuteczna obrona Spilaka

Simon Spilak (Katiusza Alpecin) zajął 5. miejsce w finałowej jeździe na czas i wygrał wyścig dookoła Szwajcarii. Zwycięzcą czasówki został Rohan Dennis.

Trasa czasówki wokół Szafuzy liczyła 28,6 kilometra i była trudna technicznie. W czołówce klasyfikacji etapu znaleźli się zarówno specjaliści od jazdy na czas oraz jazdy w górach. Najlepszy czas uzyskał Rohan Dennis. Australijczyk wygrał również czasówkę otwierającą wyścig.

Oprócz Dennisa w pierwszej trójce znaleźli się także dwaj inni kolarze BMC Stefan Kueng i Damiano Caruso. Włoch odrobił zaledwie 4 sekundy w klasyfikacji generalnej do Simona Spilaka. Ostatecznie piąty dzisiaj Słoweniec wygrał cały wyścig z przewagą 48 sekund nad Caruso. Trzecie miejsce w Tour de Suisse wywalczył Steven Kruijswijk.

Ze stratą blisko 3 minuty do zwycięzcy 52. miejsce zajął Adrian Kurek. Tomasz Marczyński uzyskał 78. wynik. Maciej Bodnar był 125., Leszek Pluciński 128., a Jakub Kaczmarek 137.

W całym wyścigu najlepiej z Polaków zaprezentował się Tomasz Marczyński. Kolarz ekipy Lotto Soudal zajął 47. miejsce. Kaczmarek uplasował się na 101. miejscu, Bodnar na 104., Kurek na 120., a Pluciński na 122.