Kolarstwo szosowe – Tour de Suisse: Zwycięstwo Gilberta

Philippe Gilbert wygrał 2. etap wyścigu Tour de Suisse. Lider wyścigu Rohan Dennis ucierpiał w kraksie i nowym liderem został Szwajcar Stefan Kueng.

Na początku etapu dookoła Cham zaatakowali Lasse Norman Hansen i Conor Dunne (Aqua Blue Sport), Nick van der Lijke (Roompot), Nick Dougall (Dimension Data) oraz Antoine Duchesne (Direct Energie).

Przygoda ucieczki zakończyła się blisko 20 kilometrów przed metą. Chwilę później od grupy zasadniczej oderwali się Rui Costa (UAE Team Emirates), Damiano Caruso (BMC) i Jan Bakelants (AG2R). Uciekinierzy zostali złapani 3 kilometry do mety. Potem zaatakował Stefan Kueng, ale jego akcja i żadna inna nie przyniosła powodzenia.

Doszło do sprinterskiej końcówki, w której najlepiej odnalazł się Philippe Gilbert (Quick Step Floors). Obok mistrza Belgii w najlepszej trójce znaleźli się Nowozelandczyk Patrick Bevin (Cannondale-Drapac) i Francuz Anthony Roux (FDJ). Tomasz Marczyński ze stratą 3,5 minuty zajął 60. miejsce. Jakub Kaczmarek był 94., Maciej Bodnar 108., Leszek Pluciński 127., a Adrian Kurek ucierpiał w kraksie.

Przez kraksę koszulkę lidera stracił Rohan Dennis. Jego miejsce na czele wyścigu zajął jego kolega z zespołu BMC Stefan Kueng. Tomasz Marczyński jest 62.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password