Kolarstwo szosowe – Tour of California: Popis Petera Sagana. Majka nadal liderem!

Słowak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) wygrał trzeci etap wyścigu dookoła Kalifornii. Mistrz świata jadący w tęczowej koszulce okazał się najlepszy podczas finiszu z peletonu. W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany, a co dla nas najważniejsze – miano lidera wyścigu nadal utrzymuje Rafał Majka. 

Trzeci etap wyścigu dookoła Kalifornii był najdłuższym dotychczasowym odcinkiem przebytym przez kolarzy i liczył 186,5 kilometra. Prowadząc z Pismo Beach do Morro Bay posiadał raczej płaski przebieg, z jednym tylko wzniesieniem trzeciej kategorii na Tepusquet Road Summit. Finisz jednak miał być ponownie popisem sprinterów, więc były duże szanse na finisz z peletonu, co byłoby korzyścią dla polskiego lidera wyścigu – Rafała Majki.

Ucieczka na dzisiejszym odcinku objęła pięciu kolarzy: trzech Amerykanów – Danny’ego Pate (Rally Cycling), Seana Bennetta i Bena Wolfe ( obaj Jelly Belly p/b Maxxis), a także Hiszpana Davida Lozano (Team Novo Nordisk) i Włocha Federico Zurlo (UAE Abu Dhabi). Przez większość trwania ścigania to ta czwórka miała przewagę sięgającą 3-4 minuty. Im bliżej końca, tym bardziej topniała przewaga grupy kolarzy, ale od wiodącej grupy próbował się jeszcze oderwać Wolfe. Peleton wchłonił czterech pozostałych uczestników ucieczki, ale Wolfe trzymał się dzielnie i został złapany dopiero na 8 kilometrów przed metą.

Od tego momentu znowu rozpoczęło się nerwowe rozprowadzanie sprinterów z poszczególnych drużyn. Realizatorzy wyścigu – nie bez przyczyny – zwracali dużą uwagę na tęczową koszulkę widniejącą gdzieś w czubie peletonu, czyli Petera Sagana. I to właśnie znakomity Słowak okazał się dziś najlepszy, wyrywając się z peletonu na kilkadziesiąt metrów przed metą i pewnie mijając metę z uniesionymi do góry rękami. Drugi dziś na mecie zameldował się Niemiec Rick Zabel, a na trzecim miejscu przyjechał Włoch Simone Consonni.

W klasyfikacji generalnej dziś bez zmian. Zwycięzca wczorajszego etapu i jednocześnie lider wyścigu – Rafał Majka – zajął 24. miejsce.

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password