Kolarstwo szosowe – Tour of California: Rafał Majka drugi w klasyfikacji generalnej!

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Rafał Majka na 2. miejscu zakończył wyścig dookoła Kalifornii. W klasyfikacji generalnej triumfował George Bennett. Ostatni etap padł łupem Amerykanina Evana Huffmana.

Finałowy odcinek kończył się w Pasadenie i premiował sprinterów w kontekście walki o etapowe zwycięstwo. Ucieczkę na liczącym 125 kilometrów etapie utworzyli Nicolas Edet (Cofidis), Evan Huffman (Rally Cycling), David Lopez (Team Sky), Lachlan Morton (Dimension Data) i Sepp Kuss (Rally Cycling). Samotnie atakował Morton, ale został szybko dogoniony przez towarzyszów ucieczki.

Podjazd drugiej kategorii na Upper Big do ataku wykorzystali Rafał Majka i Andrew Talansky. Polak i Amerykanin nie zgubili lidera wyścigu Georga Bennetta. Nowozelandczyk odpowiadał na wszystkie próby ataków Majki i Talansky’ego.

Ostatnie 24 kilometry wyścigu stanowiły zjazdy. Na nich wyśmienicie czuł się Peter Sagan. Mistrz świata podjazd przejechał w peletonie w porównaniu do innych sprinterów, którzy odpadli od grupy zasadniczej.

Na 7,5 kilometra przed metą z ucieczką pożegnał się Sepp Kuss. Przewaga ucieczki długo wynosiła 50 sekund i wydawało się, że peleton nie dogoni uciekinierów. Na finiszu najskuteczniejszy był Hufmann, który pokonał Lopeza i Edeta. Peleton przyprowadził Peter Sagan.

Największą radość w Kalifornii panowała w ekipie Lotto Jumbo. Wszystkie dzięki wygranej w klasyfikacji generalnej Georga Bennetta. Drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Rafał Majka, dla którego był to udany test przed Tour de France.

Wyniki 7. etapu:

1.Evan Huffman (Stany Zjednoczone)
2. David Lopez (Hiszpania)
3. Nicolas Edet (Francja)

17. Rafał Majka (Polska) + 0:22

48. Paweł Poljański (Polska) + 0:53

73. Maciej Bodnar (Polska) + 1:07

Klasyfikacja generalna:

1.George Bennett (Nowa Zelandia)
2. Rafał Majka (Polska) + 0:35
3. Andrew Talansky (Stany Zjednoczone) + 0:36
4. Brent Bookwalter (Stany Zjednoczone) + 0:45
5. Ian Boswell (Stany Zjednoczone) + 1:00
6. Vegard Stake Laengen (Norwegia) + 1:54

24. Paweł Poljański (Polska) + 13:22

72, Maciej Bodnar (Polska) + 48:19

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password