Kolarstwo szosowe – Tour of Guangxi: Gaviria znów najlepszy!

Drugiego dnia chińskiego wyścigu Tour of Guangxi kolarze mieli do pokonania niezbyt długi sprinterski odcinek. Podobnie jak wczoraj, jako pierwszy na mecie zameldował się Kolumbijczyk Fernando Gaviria.

Innego scenariusza niż sprinterski finisz się dziś nie spodziewano. Odcinek z Qinzhou do Nanning liczył niespełna 157 kilometrów i prowadził przez delikatnie pagórkowate terany. Na trasie umieszczono dwie premie górskie i dwie lotne.

Ucieczka dnia składała się z Silvana Dilliera (Szwajcaria, BMC), Jonathana Lastry (Hiszpania, Caja Rural) i Meiyina Wanga (Chiny, Bahrain Merida). Wypracowali sobie oni maksymalnie cztery minuty przewagi. Na 10 kilometrów przed końcem etapu doskoczył do niej Thomas de Gendt (Belgia, Lotto Soudal), jednak już 5 kilometrów później peleton dogonił tę czwórkę.

Sprinterski finisz na łagodnym podjeździe wygrał Ferdinando Gaviria (Kolumbia, Quick-Step Floors). Tak jak wczoraj. Utrzymał tym samym koszulkę lidera. Drugi był Max Walscheid (Niemcy, Sunweb), a trzeci Wouter Wippert (Holandia, Cannondale-Drapac). Jedyny z Polaków – Łukasz Wiśniowski (Sky) – zajął 39. miejsce bez straty czasowej.

Szymon Frąckiewicz546 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password