Kolarstwo szosowe – Tour of Guangxi: Tim Wellens znów pokazał klasę

Zwycięzca Tour de Pologne 2016 na finiszu królewskiego etapu chińskiej etapówki pokonał Baukę Mollemę. Tym samym Tim Wellens został nowym liderem wyścigu.

Utworzenie się ucieczki, złapanie ucieczki i sprinterski finisz wygrany przez Fernando Gavirię – tak wyglądały 3 pierwsze etapy wyścigu. Odcinek numer 4 o długości 151 kilometrów wyglądał zupełnie inaczej. Meta zlokalizowana była na bardzo trudnym podjeździe do Mashan Nongla Scenic Spot. Nie wystraszyło to ucieczki, w którą zabrali się: mistrz Europy w jeździe na czas Victor Campenaerts (Belgia, Lotto Jumbo), Antonio Molina (Hiszpania, Caja Rural), utalentowany Lennard Hofstede (Holandia, Team Sunweb) oraz Paweł Koczetkow (Rosja, Katiusza).

Uciekinierzy nie utrzymali się przed peletonem nawet do początku wspinaczki (3 kilometry przed metą). Ostatni z harcowników Campenaerts zakończył swoją przygodę z ucieczką 6 kilometrów przed metą. Na podjeździe odskoczyli Tim Wellens (Belgia, Lotto Soudal), Bauke Mollema (Holandia, Trek Segafredo) i Nicolas Roche (Irlandia, BMC).

Irlandczyk odpadł od czołówki, a walkę o zwycięstwo rozegrali Wellens i Mollema. Triumfował Belg, który po królewskim etapie założył koszulkę lidera. Łukasz Wiśniowski ze stratą 5 minut zajął 71. miejsce.

https://twitter.com/ProCyclingStats/status/921979296318550016

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password