Kolarstwo szosowe – Tour of Guangxi: Tim Wellens zwycięzcą wyścigu

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Fernando Gaviria po sprinterskim finiszu wygrał swój czwarty etap na Tour of Guangxi. W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany, więc ostatnim wyścigu World Tour w sezonie wygrał Belg Tim Wellens.

Etap dookoła Gullin liczący blisko 170 kilometrów nie był trudny. Na trasie znajdował się jeden podjazd i można było domniemywać, że ściganie zakończony się sprinterską rozgrywką. W ucieczce znaleźli się Jon Irisarri (Hiszpania, Caja Rural), Meiyin Wang (Chiny, Bahrain Merida) i po raz kolejny Daniel Oss (Włochy, BMC).

Peleton dogonił ucieczkę 10 kilometrów przed metą. Potem pomimo kraksy o etapowe zwycięstwo walczyli najlepsi sprinterzy wyścigu. Ostatni worldtourowy etap w sezonie wygrał Fernando Gaviria. Kolarz z Kolumbii wygrał w Chinach aż 4 etapy. Drugi finiszował dzisiaj Włoch Niccolo Bonifazio (Bahrain Merida), a trzeci był wczorajszy zwycięzca Holender Dylan Groenewegen (Lotto Jumbo).

Na 25. miejscu etap zakończył Łukasz Wiśniowski (Team Sky). W klasyfikacji generalnej Polak zajął 55. pozycję. Stracił on ponad 5 minut do Tima Wellensa. Belg z Lotto Soudal wygrał wyścig, dzięki triumfowi na królewskim etapie. Drugie miejsce zajął Bauke Mollema, a trzeci był Nicolas Roche.

https://twitter.com/ProCyclingStats/status/922721938719436801

https://twitter.com/ProCyclingStats/status/922724862694653952

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password