Kolarstwo szosowe – Tour of the Alps: Kolumbijczycy najlepsi w Alpach

Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez z Astany wygrał drugi etap wyścigu Tour of the Alps. Nowym liderem został jego rodak Ivan Sosa (Androni Giocattoli).

Dzisiejszy etap liczył 145 kilometrów, a kolarze mieli do pokonania trzy górskie premie z finałowym podjazdem pod Alpe di Pampeago. W uciecze dnia uczestniczyli Quentin Jauregui (Ag2r La Mondiale), Jacopo Mosca (Wilier-Selle Italia), Stephen Rabitsch (Felbermayr-Simplon), Oscar Rodriguez (Euskadi Murias), Marco Frapporti (Androni-Sidermec) i Omer Goldstein (Israel Cycling Academy). Ich przewaga maksymalnie dochodziła do pięciu minut. Do podnóża Alpe di Pampeago na czele dojechało ich jednak tylko trzech. Jauregui, Rabitsch, Frapporti mieli zapas tylko dwóch minut i szybko zostali wchłonięci przez peleton.

Finałowy podjazd zapowiadał się niezwykle ciekawie. Nie dostarczył on jednak wielu emocji. Na atak zdecydowali się Jan Hirt (Astana) i Riccardo Zoidl (Team Felbermayr). Ich akcja szybko została zlikwidowana. Swoich sił spróbował główny faworyt Christopher Froome (Team Sky). Jak mogliśmy zobaczyć Brytyjczyk nie jest jeszcze w optymalnej formie i po szybkiej kontrze rywali nie miał najmniejszych szans na odjechanie. W finałowej rozgrywce najwięcej sił zachował Miguel Angel Lopez, który wyprzedził Thibaut Pinota (FDJ). Trzecie miejsce zajął Ivan Sosa i został nowym liderem.

Polacy ponownie nie byli widoczni na etapie. Najlepszy z naszych kolarzy Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates) zajął 63. miejsce ze stratą 5:39. Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice: Leszek Pluciński, Mateusz Taciak i Patryk Stosz ukończyli jazdę odpowiednio na 101., 125., i 132. miejscu.

Klasyfikacja etapu:

Klasyfikacja generalna:

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password