Kolarstwo szosowe – Volta a Catalunya: Kolejny triumf Valverde, Majka 4!

Etap dookoła Barcelony zakończył 91. edycję wyścigu dookoła Katalonii. Ostatni etap i cały wyścig wygrał Alejandro Valverde. Rafał Majka zajął dzisiaj 4. pozycję.

Niecałe 140 kilometrów dookoła Barcelony w tym ostatnia część rywalizacji na rundach z podjazdem pod Alt de Montjuic. Na początku etapu utworzyła się ucieczka licząca 21 kolarzy. Było w niej 21 kolarzy, w tym dwóch reprezentantów Polski Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) i Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates). Odjazd podzielił się i Polacy odpadli do drugiej grupy. Z czasem na rundach peleton dogonił wszystkich zawodników z ucieczki.

Potem zaatakował Christopher Froome, który był podrażniony wczorajszym niepowodzeniem. Akcja Brytyjczyka została zlikwidowana przez niewielką grupkę faworytów wyścigu. Następnie ładnie zaatakował Daniel Martin. Do Irlandczyka dojechał lider wyścigu Alejandro Valverde.

Chociaż przed metą Hiszpan czuł oddech kolarzy z goniącej grupy to zdołał się wybronić. Tym samym kolarz Movistaru na tym wyścigu po raz trzeci i pewnie triumfował w klasyfikacji łącznej. Świetnie finiszował Rafał Majka, który zajął 4. miejsce. Drugi był Jarlison Pantano, który na finiszu przyblokował Rafała Majkę. Trzecie miejsce zajął Arthur Vichot z FDJ.

W klasyfikacji generalnej Alejandro Valverde wyprzedził o minutę i 3 sekundy Alberto Contadora. Trzecie miejsce w generalce zajął drugi z kolarzy Movistaru Marc Soler. Rafał Majka nie awansował dzisiaj w klasyfikacji generalnej. Polski kolarz zakończył wyścig na 11. pozycji.