Kolarstwo szosowe – Volta ao Algarve: Michał Kwiatkowski zwycięzcą wyścigu!

Michał Kwiatkowski wygrał ostatni etap wyścigu dookoła Algarve. Polski kolarz tym samym został zwycięzcą całego wyścigu. Oprócz dzisiejszego triumfu Kwiatkowski wygrał również królewski etap portugalskiego wyścigu.

Ostatni etap wyścigu z Faro do Malhao był wymagający. Nie był on tak trudny jak królewski odcinek z metą na Foia, gdzie także Kwiatkowski wygrał. Na dzisiejszym etapie kolarze musieli pokonać 5 górskich premii. Najtrudniejsza, finałowa premia miała ponad 10% maksymalnego nachylenia. Team Sky ponownie zaskoczył taktycznie rywali. Do dużej ucieczki zabrali się Michał Kwiatkowski i wspomagający go Michał Gołaś. Tym samym kolarze brytyjskiej ekipy nie musieli jechać na czele peletonu, w którym jechał dotychczasowy lider wyścigu Geraint Thomas.

Długo na czele jechała dwójka Zdenek Stybar (Czechy, Quick Step) i Lukas Postlberger (Austria, Bora-hansgrohe). Stybar odjechał od Postlbergera i rozpoczął finałowy podjazd, którego początek usytuowany był 3 kilometry przed metą. Na początku wspinaczki mocne tempo narzucił Michał Kwiatkowski. Polak odjechał rywalom z grupy pościgowej i błyskawicznie dogonił Stybara.

Polski kolarz samotnie minął linię mety. Drugi był Portugalczyk Ruben Guerreiro, który przegrał z Polakiem o 4 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Belg Serge Pauwels, który stracił 8 sekund. Geraint Thomas przyjechał na metę prawie 2 minuty po Kwiatkowskim. Oznaczało to, że reprezentant Polski z dużą przewagą wygrał wyścig dookoła Algarve. Polak z Team Sky triumfował tutaj w 2014 roku i był drugi w 2015 i 2017 roku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password