Kolarstwo szosowe – Vuelta a Espana: Froome pewnie zmierza po zwycięstwo

Christopher Froome z grupy Team Sky wygrał 16. etap hiszpańskiej Vuelty, jazdę indywidualną na czas. Brytyjczyk oczywiście powiększył przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy mieli do pokonania 40,2 kilometra po płaskiej trasie. Froome początek pojechał spokojnie i na pierwszym pomiarze czasu był czwarty. Po 27,9 kilometrach lider wyścigu już prowadził, a w końcówce jeszcze przyśpieszył. Cały etap ukończył w czasie 47 minut.

Drugie miejsce, ze stratą 30 sekund, zajął Wilco Kelderman (Team Sunweb). Holender dzięki temu awansował na 3. miejsce w generalce. Na 3. miejscu etap ukończył Vincenzo Nibali (Bahrain Merida). To pozwoliło utrzymać mu pozycję wicelidera wyścigu. Bardzo dobrze zaprezentował się kończący karierę Alberto Contador (Trek – Segafredo). El Pistolero zajął 5. miejsce i takie same zajmuje w generalce.

Polacy jak można było się spodziewać nie zachwycili. Paweł Poljański był 69. (strata 4:45), Przemysław Niemiec 78. (5:05), Tomasz Marczyński 108. (5:56), a Rafał Majka 131. (6:30).

Wydaje się, że sprawa zwycięstwa w całym wyścigu jest już przesądzona. Patrząc na różnice czasowe spodziewamy się jednak dużo emocji w walce o pozostałe dwa miejsca na podium. My liczymy również na naszych kolarzy, którzy pewnie spróbują wygrać kolejny etap w Hiszpanii.