Kolarstwo szosowe – Vuelta a Espana: To już jest koniec!

Włoch Matteo Trentin po sprinterskim finiszu wygrał ostatni etap Vuelta a Espana. Zwycięzca całego wyścigu został Brytyjczyk Chris Froome.

72. edycja wyścigu Vuelta a Espana zakończyła się w Madrycie. Do liczącego 117,5 kilometra etapu przyjaźni zawodnicy wyruszyli z Arroyomolinos. Początkowe kilometry były tradycyjnie rozegrane w bardzo wolnym tempie. Najlepsi pili szampana, a Alberto Contador oficjalnie pożegnał się z peletonem. Potem kolarze wjechali na rundy dookoła stolicy Hiszpanii.

Ważnym punktem rywalizacji była lotna premia, którą wygrał Matteo Trentin. Włoch postawił sobie za cel zwycięstwo w klasyfikacji punktowej, w której musiał wyprzedzić Chrisa Froome’a i Vincenzo Nibalego. Kolarz Quick Step Floors był także głównym faworytem do zwycięstwa etapowego.

W ucieczce dnia jechali Rui Costa (Portugalia, UAE Team Emirates), Alessandro de Marchi (Włochy, BMC) i Nick Schultz (Australia, Caja Rural). Jako pierwszy z ucieczki odpadł Schultz. 6 kilometrów przed metą peleton dopadł pozostałych uciekinierów i w roli głównej znalazły się grupy sprinterskie.

Zgodnie z przewidywaniami triumfował Matteo Trentin. Drugi był Lorenzo Manzin (Francja, FDJ), a trzeci Soren Kragh Andersen (Dania, Sunweb). Christopher Froome był 11., więc to on, a nie Trentin wygrał klasyfikację punktową.

Klasyfikację generalną oczywiście wygrał Chris Froome przed Nibalim i Zakarinem. Zwycięzca wyścigu wygrał także klasyfikację kombinowaną i punktową. W klasyfikacji górskiej najlepszy był Davide Villella.

Rafał Majka zajął w wyścigu 39. miejsce i wygrał 1 etap. Zwycięzca 2 etapów Tomasz Marczyński uplasował się na 55. miejscu, Paweł Poljański był 67., a Przemysław Niemiec 86.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password