Kolarstwo szosowe – Vuelta: Froome wygrywa „czasówkę”, ale Quintana wciąż jest liderem

Brytyjczyk Chris Froome nie miał dziś sobie równych na hiszpańskich drogach. Wyprzedził drugiego Jonathana Castroviejo z Hiszpanii o 44 sekundy. Trzeci ze stratą 1:24 był Szwed Tobias Ludvigsson. Dopiero jedenasty był lider – Kolumbijczyk Nairo Quintana, jednak strata 2:16 nie była na tyle duża by stracił czerwoną koszulkę. Michał Gołaś stracił 4:34 i zajął 47 lokatę.

Etap 19 był 37-kilometrową  indywidualną jazdą na czas z Xabii do Calp. Był to raczej etap płaski z niewielkimi pagórkami. Już przed startem głównym faworytem do etapowego zwycięstwa był Chris Froome, jednak oprócz tego Brytyjczyk chciał jak najwięcej odrobić do Quintany. 2 minuty i 16 sekund go raczej nie zadowala, ponieważ wciąż traci 1:21, które będzie mu bardzo ciężko odrobić na jutrzejszym etapie. W sprinterskim finale w Madrycie tym bardziej. Castroviejo i Ludvigsson, którzy również stanęli dziś na podium zajmują odległe miejsca w „generalce”. Quintana był 11, ale chyba może być zadowolony z utrzymanej przewagi. Szanse na zwycięstwo niemal stracił Alberto Contador. Dzisiaj był 8, w klasyfikacji generalnej wciąż jest 3, ale ma stratę prawie 4 minut. Jedyny wciąż jadący w Hiszpanii Polak – Michał Gołaś – był 47 ze stratą 4 minut i 34 sekund. W generalnej jest 120 ze stratą 3:28:48 do Kolumbijczyka.

Klasyfikacja generalna

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password