Kolarstwo szosowe – Wyścig dookoła Flandrii U23: Kamil Małecki na 4. miejscu

Kamil Małecki zajął świetne 4. miejsce na wyścigu dookoła Flandrii młodzieżowców. Wygrał reprezentant Australii James Whelan.

Zawodnicy do lat 23 ścigali się na podobnej trasie, co tydzień temu elita. Mieli oni do pokonania 12 sektorów brukowych, w tym Patterberg i Oude Kwaremont. Aktywnie jechało trzech reprezentantów Polski: Szymon Sajnok, Kamil Małecki i Szymon Krawczyk. Jednak żaden z ataków nie przyniósł pożądanego rezultatu. Na 25 kilometrów przed metą zaatakował James Whelan.

Australijczyk okazał się na tyle mocny, że nie dal się dogonić grupie pościgowej, którą pokonał o 6 sekund. W finiszu o drugie miejsce uczestniczył Kamil Małecki. Reprezentant Polski zajął 4. miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Drugi był Niemiec Max Kanter, a trzeci Australijczyk Robert Stannard.

W grupie pościgowej przyjechał także Filip Maciejuk, który uplasował się na 23. miejscu. Szymon Sajnok ze stratą 6 minut był 54. Szymon Krawczyk, Alan Banaszek i Damian Sławek nie ukończyli wyścigu.