Kolarstwo szosowe – Wyścig dookoła Turcji: Diego Ulissi zwycięzcą królewskiego etapu

Diego Ulissi wygrał 4. etap wyścigu dookoła Turcji, kończący się na podjeździe w Selcuk. Kolarz UAE Team Emirates został nowym liderem wyścigu. W zwycięstwie Włochowi pomógł Przemysław Niemiec, który zajął 9. miejsce.

Dzisiejszy etap wyścigu dookoła Turcji z Marmaris do Selcuk liczył 204 kilometry. Był to najtrudniejszy etap wyścigu i raczej decydujący dla jego losów. W koszulce lidera jechał Sam Bennett. Sprinter z Bora-hansgrohe raczej musiał pożegnać się z trykotem dla najlepszego zawodnika wyścigu.

Ucieczkę dnia utworzyli Ferit Can Samli (Reprezentacja Turcji), Ludovic Robeet (Belgia, Veranclassic), Danilo Celano (Włochy, Caja Rural), Alessandro Tonelli (Włochy, Bardiani), Davide Ballerini (Włochy, Androni) i Alberto Cecchin (Włochy, Wilier Trestina). Ucieczka, w której w ostatniej fazie jechali Samli, Ballerini i Robeet została złapana około 40 kilometrów przed metą.

Na ostatnim podjeździe na „Wzgórzu Słowików” atakowali m.in. Leopold Konig (Czechy, Bora-hansgrohe) i Andrea Vendrame (Włochy, Androni). Mocne tempo w peletonie dyktował Przemysław Niemiec. Świetną pracę Polaka wykorzystał Diego Ulissi. Włoch najpierw odparł ataki Jespera Hansena (Dania, Astana) i Daniela Martineza (Kolumbia, Wilier Trestina) i skutecznie zaatakował 200 metrów przed metą.

Włoski kolarz został nowym liderem wyścigu. Ma on 12 sekund przewagi nad Hansenem, 24 sekundy nad Fausto Masnadą (Włochy, Androni) i 29 sekund nad Martinezem. Dziewiąty na dzisiejszym etapie był Przemysław Niemiec, który jest również na 9. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Wśród kolarzy CCC Sprandi Polkowice najlepszy był Mateusz Taciak, który zakończył etap na 23. miejscu, Piotr Brożyna zajął 29. miejsce. Leszek Pluciński był 31., Michał Paluta 43. Miejsca 64.-67. zajęli kolejno Patryk Stosz, Frantisek Sisr, Jonas Koch i Kamil Małecki.